Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «DALI Oberon 3 Black Ash»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
DALI Oberon 3
DALI OBERON — справжній прорив: це перші колонки початкового рівня, у яких використовується патентована технологія SMC, яка серйозно знижує нелінійні магнітні спотворення. Результат — ваша улюблена музика звучить ще краще. Твітери збільшеного розміру, паперові вуфери із широким розсіюванням і елегантний данський дизайн роблять серію DALI OBERON новим стандартом бюджетної аудіофільської акустики. Настав час заново відкрити магію музики!
У серії OBERON, що складається з двох компактних поличних моделей, двох підлогових, однієї настінної й одного центрального гучномовця, знайдеться все, що потрібно для будь-яких потреб. Кожна модель ідеально підходить для стереосистем і наповнить ваш дім прекрасним звуком.
Колонки серії OBERON легко впишуться в будь-який інтер'єр, у будь-яку кімнату. Матеріали, з яких виготовлені динаміки, схема кросовера та геометрія корпусів серії OBERON оптимізовані для широкої діаграми розсіювання. Завдяки цьому досягається однорідне та якісне звучання навіть під час прослуховування поза слухачською зоною, зі зсувом від центральної осі. Це важливо — адже ми не завжди сидімо прямо перед колонками, коли слухаєте музику. Ще один плюс такого підходу — суттєве зниження гармонійних і частотних спотворень. І це також причина того, що колонки DALI не потрібно нахиляти.
Серія DALI OBERON випускається в чотирьох різновидах оздоблення: чорний ясен, білий, темний горіх і світлий дуб, з відповідними чорними або білими передніми панелями. Задній порт фазоінвертора сконструйований так, щоб забезпечити оптимальну інтеграцію з приміщенням, а алюмінієвий постамент елегантної форми надає наповним моделям витонченого вигляду. У серії OBERON також вперше використані грилі нового дизайну, що надають колонками стильного та сучасного вигляду. До колонок світлого оздоблення йдуть світло-сірі грилі, до колонок темно-сірі. Опціонально, як аксесуар, також доступні білі грилі.
2018 року старша модель поличної акустичної системи Dali Oberon 3 приходить на заміну акустичної системи Dali Zensor 3. Поличні акустичні системи DALI Oberon 3 проєктувалися так, щоб забезпечити максимально динамічний і насичений звук за збереження невеликих габаритів корпусу. У результаті ці АС мають одні з найглибших басів у своєму сегменті ринку та водночас їх цілком можна поставити на книжкову полицю.
Колонки DALI Oberon 3 обладнані низькочастотними динаміками діаметром 7 дюймів із дифузорами з пресованої паперової пульпи, посиленої деревними волокнами. Такі дифузори мають високу жорсткість, що необхідно для ефективного гасіння внутрішніх резонансів і водночас досить легкі для точного передавання найдрібніших динамічних нюансів музичних творів. Звукова котушка НЧ-динаміка зроблена чотиришаровою, що забезпечує вищу чутливість, порівнюючи з традиційними двошаровими котушками, і виготовлена омеденним алюмінієвим дротом.
Високочастотний випромінювач в акустичних системах DALI Oberon 3 має м'який тканинний купол діаметром 25 мм. Твітер має розширений діапазон робочих частот, завдяки чому досягається висока лінійність АЧХ колонок на чутних звукових частотах. ВЧ-динамік змонтований на широкому металевому шасі, що забезпечує гарне відведення тепла від звукової котушки та захищає його від механічних вібрацій. Басовий динамік також має акуратну металеву окантовку, завдяки чому DALI Oberon 3 мають дуже добрий вигляд зі знятими захисними сітками.
Для розширення діапазону відтворюваних низьких частот акустичні системи обладнані фазоінвертором, вихідний отвір якого виведено на задню панель. Корпуси колонок виготовлені з ДВП збільшеної товщини та додатково посилені спеціально розрахованими внутрішніми стяжками. Для під'єднання до підсилювача слугує одна пара якісних гвинтових клем, приєднаних до роздільного фільтра, виготовленого з добірних компонентів. DALI Oberon 3 мають нейтральний, моніторний звук із точним передаванням найдрібніших нюансів виконання музичних композицій і можуть використовуватися в аудіосистемах високого класу.
Огляд DALI Oberon 3 від порталу Stereo.ru
Перше, чим серія Oberon відрізняється від абсолютно всіх випущених раніше колонок DALI — це, звичайно, дизайн, а точніше — модні грилі з округленими кутами, обтягнуті грубою тканиною у вінтажному стилі. Таких DALI нам ще не показали. А вже як виглядає корпус забарвлення «білий дуб» з білим фасадом — залябінь! Сарде тільки, що грилі кріпляться по старій дитині та залишають після себе на передній панелі чотири круглі чорні отвори, за які неминуче чіпляється погляд. Якби не цей прикрий факт, вийшло б абсолютно розкішно, а так — просто дуже добре. Бонусом до всієї цієї краси йде грамотний підбір матеріалів обробки, які за всієї простоти не створюють відчуття дешеви, а також практично бездоганна якість виготовлення з точним припасуванням деталей і знаменитими фірмовими шурупами DALI, ідеально всаденими в отвори фланців динаміків.
Однак не тільки зовнішність, але й конструкція Oberon має мало спільного з тими, хто пішов на заслужений відпочинок, Цензорами. Розроблялася новинка в буквальному сенсі заново. Водночас не можна сказати, що ці колонки були створені з нуля. Історичне коріння серії Oberon цілком можна відстежити, але дивитися потрібно не в нижню, а у верхню частину лінійки. Адже саме звідти в молодші серії потрапляють найпрогресивніші технології. Від старших побратимів — Rubicon і Opticon — нові Oberon отримали відразу два важливих технологічні рішення: магнітну систему СЧ/НЧ-динаміків SMC і твітер збільшеного розміру з надлегким тканинним куполом.
У результаті саме Oberon є найбільш доступною моделлю в лінійці, що має фірмову магнітну систему, зовсім недавно колишній винятковий комфорт старших серій. Про пристрій динаміків SMC, як і про інші фірмові технології DALI, було розказано вже не раз, не повторюватимуться й нагадую головні особливості.
Застосування магнітно-м'якого матеріалу (SMC) у конструкції СЧ/НЧ-випромінювачів мінімізує чутні спотворення. На практиці це виражається насамперед в більш прозорому, чистому та детальному звучанні середніх частот. Дифузор СЧ/НЧ-випромінювача в моделях Oberon виготовляється з паперового композиту, що об'єднує волокна целюлози різного розміру: дрібні заповнювальні та великі армувальні. Цей підхід не змінювався впродовж тривалого часу, але водночас дифузори бюджетних серій мали дещо інший вигляд, простішу фактуру і, судячи з усього, меншу щільність. Дифузори, що застосовуються в серії Oberon, і суто візуально, і за щільністю схожі швидше на старші моделі.
Великий 29-мм тканинний купол — це засіб розширення ефективного робочого діапазону твітера, що дає йому змогу впевненіше працювати на стику зі СЧ/НЧ-динаміком і робить це сполучення безшовним, непомітним на слух. І тут варто звернути увагу на ще одну деталь, що стосується конкретної моделі Oberon 3. Бувши досить великими полочниками, вони обладнуються великими СЧ/НЧ-дифузорами не типового калібру 7 дюймів (178 мм). І 29-мм твітер у цьому разі є оптимальним рішенням.
Внутрішній об'єм понад 20 літрів і солідних розмірів СЧ/НЧ-динамік у фазоінверторному оформленні дають права очікувати від Oberon 3 досить ґрунтовного звучання. І це вже цікаво. Втім, привід для занепокоєння теж є. Для своїх габаритних розмірів вага колонок більш ніж скромен. Все тому, що розробники вирішили забезпечити акустичну інертність корпусу не збільшенням маси, а поєднанням МДФ високої щільності, ребер жорсткості та віброгасних матів. Теорія зрозуміла, але чи вийшло на практиці?
З перших нот Oberon 3 видали гарну заявку на успіх. Вони виправдали очікування в плані НЧ-діапазона, видавши пристойну глибину баса та досить-таки звукову картину, як у невеликих підлогових колонок. Водночас худі очікування не виправдалися — яєчні призвуки відсутні навіть на високій гучності. Фазоінвертор, що перекачує литри повітряної маси, вже на середній гучності теж показав себе суто з позитивного боку. Він не видав жодних чутних артефактів і взагалі мінімально привернув до себе увагу.
Якщо ж говорити про звучання загалом — Oberon 3 є гідним зберігачем сімейних традицій DALI. Детальність, гарний тональний баланс і тембральну насиченість ця модель успішно поєднує з комфортним і виразним подаванням музичного матеріалу. Сцена вибудовується широко та масштабно, з гарним пропрацюванням простору. Водночас до повороту осі випромінювання в горизонтальній площині колонки невибагливі, їх абсолютно не обов'язково спрямовувати в точку прослуховування, паралельна орієнтація осей випромінювання дає чи не найкращий результат. Трохи більш примхливі Oberon 3 щодо висоти встановлення. Для найкращої сфокусованішності стереокартини та найточнішого передавання розмірів і пропорцій звукових образів потрібно постаратися вирівняти висоту розміщення вух і твітерів.
Виразне звучання середніх частот із природним відтворенням тембрів голосу та живих інструментів добре поєднується з по-повночним швидким і чітким, але по-напольному глибоким басом. Все це має тривале та задумливе прослуховування джазу, року та блюзу. Oberon 3 однаково добре справляються і з флегматичними пасажами Нори Джонс, і з яростним напором Rage. Сучасна попмузика в особі Dua Lipa і LP теж була дуже добра — ритмічна, яскрава, рельєфна.
За наявності гідного джерела та підсилювача ці колонки здаються універсальними та самодостатніми. Щось більшого може захотітися на деяких треках танцювальної електронної музики. Це той рідкісний момент, коли виникає думка про потребу під'єднати сабвуфер. Недосконалость у питаннях деталізації та повноти передавання тембрів можна виявити тільки на складних записах якості Hi-Res. Але пред'єднувати будь-які претензії в цьому плані не дає цінова політика. Свої гроші Oberon 3 відпрацьовують із гарним запасом. І найголовніше — ці колонки приносять аудіофільські та меломанські задоволення в рівних частках.
Слухавши DALI Oberon 3 деякий час, я знайшов одну вагому причину, через яку згадка будь-якої моделі цієї серії в контексті догляду Zensor є абсолютно виправданою. Нові Oberon не просто відрізняються за конструкцією, дизайном і якістю звуку, вони за всіма параметрами перевершують Zensor і можуть розглядатися як практичний крок на шляху вдосконалення системи. Це буде, звісно, не грандіозний стрибок, а просто наступний крок уперед. Впевнений і гарантовано успішний.
І в усій цій історії мене особливо здивувала та ювелірна точність, з якою розробники DALI відвантажують користувачам якість. Oberon 3 однозначно гарні за свої гроші, але водночас не можна сказати, що виробник сильно продешевив і віддає за малу ціну колонки, які мають вартувати в рази дорожче. Хочете корпусу обважнювачем, без отворів від гриля на білосніжному фасаді та щоб звучали з ще вищою роздільною здатністю? Прослідкуйте за цим усім у найвищу лігу, а тут зібралися виключно практичні люди, які вміють рахувати гроші, цінувати дизайн і якість звуку.
Огляд DALI Oberon 3 от портала SalonAV
Вони насправді мають чималий та респектабельний вигляд, чим почасти вже виправдовують свою вартість. Оздоблення корпусів (зібраних із панелей MDF збільшеної щільності з внутрішнім демпфером) під дуб виготовлене бездоганно — декор реалістично імітує не тільки колір і текстуру справжнього дерева, але й на дотик не здається штучним, оскільки передає характерну грубуватість натурального матеріалу. Пилозахисні сітки на магнітних кріпленнях теж мають дуже модний вигляд, повторюючи фактурою й кольором не то джерсі, не то твід (розуміється, це ні те, ні інше, а спеціальний акустично прозорий текстиль). Це лише один із чотирьох варіантів оброблення, придуманих для всієї лінійки Oberon. Інші — більш класичні.
Майже всю ширину 20-сантиметрового лицьового щита (він, до речі, не демпфований зсередини — спеціально зроблений жорсткий) займають збільшені до семи дюймів мідбасовики, а такий калібр на доступних полочниках, прямо скажімо, трапляється не часто. Дорого та стильно виглядає також ВЧ-головка з м'яким тканинним куполом, діаметр якого теж явно більший, ніж у поширених «дюймівок».
Перехід на 178-міліметрові дифузори, виготовлені за фірмовою рецептурою (целюлоза + деревні волокна), дав змогу на 15% збільшити площу випромінювальних поверхонь. Відповідно, це плюс до динаміки та мінус до спотворень на високих рівнях гучності. Щоб новий дифузор зберіг необхідну жорсткість, технологи трохи скоректували склад його просочення, а інженери за допомогою лазерних методів аналізу заново прорахували необхідну кривину поверхні та наділили дифузор новим довгохідним підвісом з еластичної гуми. Але це не все. У магнітній системі (вперше для недорогих АС) застосовані елементи з SMC — компаунда з великою магнітною проникністю, але з меншою електричною провідністю, ніж у феритів. Завдяки йому зменшується негативний вплив вихрових струмів і досягається найкраща лінійність поля в проміжку з чотиришаровою алюмінієвою котушкою.
Збільшений до 29 мм купол пискавки, посаджений до того ж у плоский фланець трохи глибше від звичайного — рішення взагалі досить небезпечне. У такого випромінювача вища нелінійність через крайні інтерференції й раніше починає завалюватися верхня гранічна частота. Однак інженери застосували дуже тонкий, майже прозорий синтетичний текстиль і зберегли рухому систему надзвичайно легкою, розширивши у такий спосіб діапазон до 26 кГц. Водночас вдалося досягти менших відхилень АЧХ на нижній кордоні відтворюваною твітером смуги, що в DALI вважали куди більш важливим досягненням. А заодно отримали й широку дисперсію випромінювання. Ця характеристика особливо важлива, коли ви хочете отримати вдома максимально широку зону стереоефекту та вірогідний тональний баланс поза оптимальною точкою прослуховування.
У мене була можливість прослухати та оцінити нові поличники відразу після тестів підлогових «Оберонів» і, що важливо, зробити це в тій самій системі. Я був вражений тим, наскільки вони опинилися несхожим на своїх старших родичів. І мені бачиться, що саме «трішки» найкраще доносять ідеологію нової серії, хоча в них і басовий потенціал слабший, ніж у «сімок», і тональний баланс злегка освітлений. Але якщо говорити про якість баса, а не його кількість, а також про просторову точність, то все це вкупі виразно сильніше, ніж у «башн» з п'ятидюймовими головками й, можливо, навіть краще, ніж у флагманів, хоча тут багато залежить від розставлення АС, від якості та висоти стійок, а також від класу застосованих кабелів.
Отже, «трішки» видають оголене та дуже відкрите звучання на всіх доступних ним динамічних рівнях. Воно не блякне на малій гучності та не стає їдко-агресивним у разі наближення до максимальної. Чудова швидкість, ясність, хлюостість ударних, органічна злитість післязвучання — все це вказує на дуже вдалу комбінацію драйвера й акустичного оформлення. Фазоінверторних призвуків не чути взагалі.
Розспівне комфортне передавання середньої смуги теж натякає на те, що динамік там працює в ідеальних умовах і має реально високі характеристики. Це легко визначається за наступною ознакою: якщо в момент потужного удару в тому-то або робочий барабан слух миттєво «прочитує» і всі високі гармоніки мембрани, а потім ви ще й розрізняєте масу специфічних загасальних відтінків, які надають відтвореному звуку не яскравість, оксамитність або красу, а саме реалізм, це і є найкращий індикатор чистої роботи дифузорів. «Трешки» у цьому контексті точніше та цікавіше за підлогові моделі. Ви зможете відрізняти один від одного удари в довгій серії не за відлікуми, а за колоритом звучання кожного дотику барабанної палички.
І з тієї ж причини вони дещо гірше пристосовані до синтетизованої музики, де немає артикуляційних градацій — до будь-якої електроніки, до сучасної попсу або клубного хаусу, до погано заведеного модного інді або до старої нової хвилі. Скрізь, де звуки мають не акустичне походження, ви помічатимете їх примітивність і механістичність. Особливо у верхньому регістрі. Як я вже йдеться, у «оберонівських» пискав своєрідний почерк. Вони не феноменально детальні в найвищому повітряному спектрі, зате дуже натуралістичні. І те, що могло б вважатися великою їхньою перевагою — здатність передавати різкі природні відтінки металу без пом'якшення та прикрашування — на особливо жорстких фонограмах стає випробуванням для вух.
Але ви можете розраховувати на чудову живу динаміку, коли будете слухати класику, джаз-рок, блюз і взагалі будь-які композиції (навіть рок у його найважчій і найшвидкій формі), записані з високою якістю на якісному обладнанні. Такий музичний матеріал цілком може прозвучати навіть швидше та ефективніше, ніж на підлогових «Оберонах», у чому немає нічого дивовижного — нехай «трішки» і поступаються їм у потужності та в SPL, але пороги втрати чистоти звучання в них вище. Динамічні контрасти — взагалі їхня рідна стихія.
Характеристики DALI Oberon 3
Частотний діапазон 47 Гц — 26000 Гц (+/- 3 дБ)
Розміщення на стійках, на полиці
Тип корпусу фазоінвертор на задній панелі
Динамік НЧ 7 дюймів, дифузор із деревної маси
Динамік ВЧ 25 мм, м'який купол
Рекомендована потужність підсилювача 25- 125 Вт
Опір 6 Ом
Звуковий тиск 101 дБ
Чутливість 88 дБ
Звуковий тиск 108 дБ
Частота розділу фільтра 2400 Гц
Рекомендована відстань від стіни 5-30 см
Габарити (ШхВхГ) 200 x 350 x 315 мм
Вага 6,3 кг
DALI Oberon 3 купити в Світі Акустики за найкращою ціною
Основні | |
---|---|
Виробник | Dali |
Максимальна потужність | 125 Вт |
Потужність | 25 Вт |
Стан | Новий |
Тип | Полична |
Користувальницькі характеристики | |
Головна | Полична акустика |
Колір корпусу | Black Ash |
- Ціна: 23 310 ₴/пара