Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «ELAC Carina BS243.4 Black»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
ELAC CARINA BS243.4
Серія акустичних систем ELAC Carina ґрунтується на успіху домашніх гучномовців ELAC 240. Зовнішні конструктивні відмінності від попередньої лінійки очевидні: корпуси спроєктовані трапецієподібними в горизонтальному перерізі (фронтальна панель ширша від тилової), а дифузори динаміків знову стали гладкими (на відміну від полігональних Crystal у колонках попереднього покоління). Порти фазоінверторів тепер спрямовані вниз у всіх колонок (навіть поличних!) а необхідна відстань задається скошеною нижньою панеллю й інтегрованою алюмінієвою підставкою. Завдяки цьому, як стверджено, звучання колонок ELAC Carina в низькочастотній частині спектра набагато менше залежить від розташування систем.
Поки що в складі Carina — три моделі. Це 2,5-смугові підлогові підлоги FS247.4, 2-смугові поличники BS243.4 і колонка центрального каналу CC241.4. Щодо інших технологічних відмінностей, то моделі Carina отримали недавно розроблений високочастотний динамік JET, про який виробники їжте, як про образ із «блискавкою характеристикою й широким динамічним діапазоном». За їхніми даними, нова пискавка продемонструвала мінімальні спотворення, великий запас за гучністю й ширший частотний діапазон, формуючи прозорий і легкий звуковий образ.
За середньочастотний діапазон у серії Carina відповідає драйвер з алюмінієвим дифузором складного профілю. Це дало змогу забезпечити плавний перехід від низькочастотного до високочастотного діапазону, причому обидва взаємно перекриті з великим запасом. Для серйозного запасу за потужністю вуфер був обладнаний звуковою котушкою великого діаметра з великим вентильованим магнітом.
Як молодша модель серії, акустична система ELAC Carina BS243.4 має дуже невеликі розміри, проте це не має вводити в оману щодо її звукових можливостей. Колонки виготовлені в корпусах із ДВП із шикарним матовим оздобленням, яке також забезпечує додаткове демпфування стінок і гасіння паразитних резонансів. У передню панель АС акуратно врізані два випромінювачі — низькочастотник діаметром 150 мм і стрічковий твітер. Фронтальна захисна сітка фіксується на видимих магнітних тримачах.
Обидва ці випромінювачі були розроблені компанією ELAC, і їхні параметри оптимізовані для використання в складі саме цієї акустичної системи. Басовик змонтований на литий нерезунувальний кошик і має запатентований комбінований дифузор AS-XR, форма поверхні якого перешкоджає утворенню паразитних вібрацій. Динамік має потужну магнітну систему та високу чутливість, що дає змогу точно відстежувати динамічні нюанси музичних композицій. Низькочастотник навантажений на фазоінвертор, вихідний отвір якого розташований у нижній частині колонки.
Високі частоти в колонці ELAC Carina BS243.4 відтворює фірмовий стрічковий випромінювач JET шостого покоління, який працює в діапазоні до 30 кГц і має дуже гладку характеристику. Крім того, твітери такого типу характеризуються широкою та рівномірною діаграмою спрямованості, завдяки якій АС формують стереокартину, що ефективно сприймається практично в будь-якій точці озвученого приміщення. Крім того, подібний характер звучання робить ELAC Carina BS243.4 дуже добрим вибором не тільки для двоканальних музичних систем, але й для домашнього кінотеатру, у якому вони зможуть сформувати натуральний навколишній простір.
Колонки ELAC Carina BS243.4 обладнані роздільним фільтром, виготовленим із добірних компонентів, який налаштований на частоту 2700 Гц. Для своїх розмірів ELAC Carina BS243.4 мають достатню чутливість, що з урахуванням стабільного імпедансу спрощує вибір сумісного з ними підсилювача або AV-ресивера.
Огляд ELAC Carina BS243.4
У свідомості деяких шанувальників аудіотехніки є встановлення: поличники — це несправжні, неповноцінні колонки. І беруть їх відрядження: кімната невелика, грошей недостатньо, ставити планують на стіл. Ну і, звичайно ж, на тили в домашній кінотеатр — і більше поличники ні на що не годиться. У свідомості інших аудіолюбів бал правлять найрізноманітніші циферки: від АЧХ, чутливості та габаритів динаміків до маси.
За ідеєю, ELAC Carina BS 243.4 не будуть відзначені навіть поглядом тих, хто використовує як перший, так і другий підходи. Це зовсім крихітні поличники. У їхніх технічних характеристиках немає нічого незвичайного: стандартні 5,25 на низах, чутливість у 85 дБ і відігнаний частотний діапазон від 46 Гц до 30 кГц, фронтальна панель за площею мало чи розміром із листок А4, а важить одна колонка лише 6,6 кг. Привертають увагу хіба що стрічковий твітер та скошений днище.
І це нормально. Для кожного завдання є свої рішення — і саме тому виробників так багато, а вони мають лінійки техніки на будь-який смак, колір і розмір. Якщо щось має вигляд мінімонітора і за цифрами близько до нього, отже, напевно, грати він теж буде як мінімонітор. Навіть з урахуванням того, що належить не професійній лінійці, а цілком домашній.
Скепсис може викликати вартість Carina: в Росії вона шестизначна (а від ціни в США з урахуванням платтів відрізняється навіть у меншу сторону з нинішнім курсом). І, як панчі заведено, читач може почати недоумкувати та рахувати, що колонок йому в перерахунку на кілограм або навіть на кубічний сантиметр неточке не доклали. Все ж знають, що для того, щоб отримати якісний звук, потрібно надорувати спину під час перенесення компонентів — інакше магії не вийде. Але факт у тому, що Carina — далеко не найдешевшими крихтами на ринку.
Серія Carina з першого погляду придумана з прицілом на домашній кінотеатр: у ній є ось ці крихти-пополочники, підлоги та центральний канал. Але виробник підкреслює, що й самі по собі BS 243.4 «розраховані на прослуховування музики найрізноманітніших жанрів». Вся лінійка — спадкоємиця легендарної 240-ї: звідси і назви моделей, і позиціювання, і фірмовий стрічковий твітер JET. Від старших колонок Carina успадкували незвичайний порт фазоінвертора — схожа конструкція, наприклад, стоїть у Vela, але тут вона дещо перероблена. Офіс ELAC розташований у місті Кіль, відомому своїм судноходством, а назва міста, загалом, і отже, «кіль» — елемент кораблів і човнів, який забезпечує стійкість і жорсткість корпусу. В латині слово «сarina» теж означає «кіль» — і саме у формі цього елемента інженери та дизайнери компанії постаралися відтворити порт фазоінвертора.
Він спрямований у нижню задню частину акустики, водночас дно корпусу трохи скошене — задня стінка коротше за фронтальну — і в підсумку колонка стоїть на рамі з парою розпірок і з обличчя має звичайний прямокутний поличник. Така конструкція, як стверджують в компанії, покращує низькочастотний відгук і дає більше свободи в розміщенні акустики в приміщенні — але все одно краще тримати колонки хоч на якомусь відстані від стіни: фазоінвертор знатно пихдить як назад, так і вбок.
Корпус у Carina принципово задуманий нерівним: задня стінка мало того, що коротше за фронтальну, так ще й уже. Все заради позбавлення від стоячих хвиль і небажаних резонансів. Стінки, судячи з усього, різної товщини: якщо по них постукати, боки звучать не так, як фронтальна або задня панелі. Акустика доступна в сатиновій чорній або білій обробці — і біла на чорній підставці має навіть біомеханічний вигляд. Захисні сітки в конструкції в принципі не передбачені — ні магнітні, ні будь-які ще.
Фірмовий стрічковий високочастотник переробили. Конкретних даних не розголошують, проте підтвердили, що грати він став ще чистішим, швидшим, точнішим, приємнішим і в ширшому діапазоні — до 30 кГц. За середньо- і низькочастотний діапазон відповідає новий динамік, придуманий спеціально для роботи з удосконаленим твітером. У нього алюмінієвий дифузор складної кривини, і ця форма дає змогу краще контролювати вигинний резонанс і вивести частоту цього резонансу за межі робочого діапазону динаміка. Плюсом йдуть велика котушка та вентильований магніт, що теж не страждає на нудоту — все заради швидкості та потужності баса. Друг з другом динаміки стикуються на частоті у 2,7 кГц, причому акустика підтримує під'єднання з біампінгу та бівайрингу.
Під час прослуховування Carina у мене в голові спалахнула асоціація з фахівцем, який повернувся з роботи та у вільний час вирішив зайнятися хобі — без напруги, розслабившись, але користуючись усім наявним у нього набором професійних умінь. Ці колонки не прагнуть бути химерними, розділяти запис на складники або ж якось їх сильно прикрашати — вони просто грають. Без жодного морального тиску в стилі «швидше, вище, сильніше»: вони вже вміють досить швидко, дуже навіть високо та цілком сильно — і не збираються ставити рекорди. Пізнаю, цю акустику з таким підходом дійсно можна назвати молодшимпалоюпалоюпалою сестрою. Варто врахувати, що вони все-таки живлять якусь любов до дзвенних звуків, але водночас не скочуються в настирливий свист і цокот. Відпрацювання баса для таких розмірів у них і зовсім незамінна: ні краплі розхлюбленості, але водночас є хоч якась масивність.
Потрібно стежити за якістю програвача мелодій: у гарному записі ворох інструментів не зваляться в кашу, а ось у погану гучність гулятиме туди-сюда занадто вже очевидно. І, звичайно ж, доведеться поекспериментувати з розташуванням. З висотою стійок можна заморочуватися за мінімумом (але все-таки бажано розташувати акустику на рівні вух), а ось кут спрямованості краще підібрати ретельно, відповідно до ролі — більше фокуса та деталей або ж більше звуку та повітря. Carina здатні дати й те, й інше — тільки не одночасно.
Чи можна було очікувати від цих полочників такого результату, ґрунтуючись виключно на цифрах технічних характеристик? Було зрозуміло, що вони можуть непогано себе повести в ролі настільної акустики ближнього поля. Як виявилося, цим їхня сфера застосування не обмежується.
Характеристики ELAC Carina BS243.4
- Число смуг 2
- Кількість динаміків 2
- Тип корпусу фазоінвертор спрямований у низ
- Розміщення на полиці, на стійці
- Діаметр і тип твітера стрічковий JFET
- Діаметр і тип НЧ-випромінювача 5,25 дюйма, алюмінієвий дифузор, збільшена звукова котушка
- Діапазон частот 46 Гц — 30000 Гц
- Чутливість 85 дБ (1 Вт/1 м)
- Номінальний імпеданс 6 Ом
- Рекомендована потужність підсилювача 30-150 Вт
- Пікова підведена потужність 100 Вт
- Частота зрізу кросовера 2,7 кГц
- Вхідні роз'єми дві пари гвинтових клем
- Гриль знімний, магнітне кріплення
- Габарити (ШхВхГ) 204 x 318 x 216 мм
- Вага 6,6 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | Elac |
Користувацькі характеристики | |
Колір корпусу | Black |
Колір | Білий |
- Ціна: 34 998 ₴/пара