Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «Canton Townus 90 Black»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
Canton Townus 90
Німецький виробник Canton представив 2021 року серію акустичних систем Townus. У серії представлено шість моделей: підлогова Townus 90, полична/сточна Townus 30, акустика центрального каналу Townus 50, настінно-стельова Townus 10, Atmos-модуль AR5 і сабвуфер Townus 12 Sub.
Назва серії поєднує «Taunus» і «Town». Таунус — це багатий природними красою район Німеччини, де була заснована компанія 1972 року, а друге слово перекладається з англійської як «місто». За задумом виробника, філософія нової серії має бути виражена в поєднанні духу сучасного міста та природи. Компанія зазначила, що всі колонки Townus обладнані сучасними технологічними компонентами, а зовнішній вигляд колонок вийшов, як і задумалося, класичним, елегантним.
Всі колонки ґрунтуються на СЧ/НЧ-динаміках Titanium, покликаних забезпечити динамічний і басовітий звук із потужною серединою. Твітери зроблені на основі алюмооксидної кераміки. Компанія звернули увагу на позолочені термінали, магнітні грилі та оздоблення натуральним шпоном. Надано три варіанти кабінетів: білий, чорний лак і горіх.
Стара модель Townus 90 зроблена в трисмуговій конфігурації й обладнана басовиками 174 мм, таким же середньочастотником і ВЧ-динаміком 25 мм. Колонка грає в діапазоні від 20 Гц до 40 кГц. Номінальна потужність становила 150 Вт.
Компактна АС Townus 30 отримала один вуфер і твітер, які мають впоратися з діапазоном від 38 Гц до 40 кГц. У центральну АС Townus 50 встановили 154-мм СЧ/НЧ-динаміки та твітер у центрі. Настінна 10-тя модель отримала вуфер 154 мм і твітер. Модулі для Atmos-звуку побудовані аналогічним способом, але випромінювачі розташовані під спеціальним кутом.
Щодо сабвуфера, то ця активна система отримала 12-дюймовий основний випромінювач і пасивний випромінювач такого ж розміру. Саб може відтворювати звуки до 20 Гц. Потужність — 250 Вт. Модель забезпечили стандартними регуляторами (фаза, частота кросовера, гучність).
Огляд Canton Townus 90
У Canton це вже другі підлогові підлоги з числом «90» в назві. Німецька компанія переходить на нову індексацію виробів, що випускаються, але ми бачимо, що «перепис» модельних рядів супроводжується заодно масштабною перебудовою та модернізацією. Ось ці новинки, наприклад, належать до серії, якої раніше взагалі не було.
Багато виробників намагаються переносити технології — у міру своїх інженерних можливостей, звісно — з дорожчих систем у моделі пошаття. Але у Canton дотримання цього тренду сьогодні придбало гранично очевидні форми, що не може не тішити. Я не дарма запам'ятав популярну серію GLE і, зокрема, моделі 90, адже компанія її не просто оновила, а по суті, перевела заново, перейшовши на дорожчі титанові басовики з подвійними дифузорами Double-Cone (раніше такі застосовувалися в серії Chrono і предтоповой Vento). Ця зміна, як показав порівняльний тест зі колишніми GLE 496.2, дійсно дав пристойний стрибок у класі звучання.
Нові моделі розміщені на сходинку вище GLE, але такого якісно ривання на перший погляд не обіцяють — за компонуванням Townus 90 вже боляче схожі на зняті з виробництва Chrono SL 596.2 DC. Та лінійка, напомню,ансувала із себе вподобане втілення Vento — ті ж драйвери, але в простіших корпусах. А Vento, так само, деякими елементами повторювала акустику з преміальної верхньої серії Canton Reference. Чому порівняно доступна, але технічно досить просунута Chrono SL не здобула великого кохання у меломанів, для мене досі загадка, але зараз — вся увага Townus.
Їхня невелика назва утворена від Town (місто) і Taunus (так називаються землі, де розташована штаб-квартира Canton). Крім «дів'яної» моделі, новий ряд у каталозі Canton представлений також двосмуговими поличними Townus 30, центральним каналом Townus 50, навісними Townus 10 і, нарешті, висотними Towns AR 5.
Дизайн у всіх гармонійний і модний, з заокругленими гранями, причому крім білої матової фактури Canton запропонувала в оздобленні класичний шпон горіха та чорний рояльний лак. У тих же кольорах робиться і новий 30-сантиметровий сабвуфер Townus Sub 12. Для побудови серйозного домашнього кінотеатру, як бачите, розподоле...
А як щодо музичного стерео? З опису випливає, що корпуси трисмугових Townus 90 посилені зсередини. У кросоверах застосовуються високоякісні компоненти, а внутрішнє розведення вироблене замовленим кабелем збільшеного перерізу. Пискавка тут — та сама, що знизошла з верхніх лінійок — з 25-міліметровим керамічним куполом і апертурним тілом. Те саме можна сказати й про основні 174-міліметрові драйвери, причому для Townus головки з титановими дифузорами забезпечили просунутими Wave-підвісами, що їх вигідно відрізняє від минулого покоління Vento, де таких, якщо неro, не було. Звернули увагу на те, що в назві Townus 90 немає літер, що вказують на наявність фільтра Displacement Control для висікання інфранізичних частот? Але він, згідно з описом, у ланцюзі є. Представляє з себе послідовно увімкнений конденсатор високої ємності на вході.
І, схоже, якість цієї деталі, порівнюючи з колишніми моделями помітно збільшилася — це стало зрозуміло під час прослуховування навіть зі стійким у класі АС підсилювачем Marantz PM8006 (він залишився в кімнаті від колишнього тіста і спочатку використовувався просто для «розігрівання» колонок). Акустика з ходу видала звучання такої гармонійної ясності, якої раніше не було в найдоступніших, ні в середніх моделях бренда. Причому ця ясність була виражена не в певній смузі або на якомусь фрагменті (на що часто западають аудифіли-слахи), а мала загальний характер — все відтворення було добре артикульованим, близьким і зрозумілим кожному.
Нові підлоговики виявилися вельми чуйними та давали виразний, помірно швидкий, але не поверхневий бас — деякими тестовими треками я навіть став заслуховуватися. Нове оформлення портів працював не так, як більшість фазоінверторів — без приздушних призвуків і нарочистого посилення «важких» післязвучить. А самі Townus 90 водночас не «вантажували» й підсилювач, даючи йому змогу видати все, на що він здатний. Напевно, тому у звучанні й володарювався той баланс, який приймає відразу — вільний, без затиснутості, без нароченої різкості або монотонності.
Сцена, до речі, була типово «кентонівська» — двовимірна панорама заповнювалася так чітко та рівно, ніби кожен віртуальний образ був спричинений сюди як на плац для побудови. Перемикання на референсний Denon PMA-A110 зазвичай кардинально змінює загальну музичну подачу в системі. Але нова німецька акустика з харизматичним японським підсилювачем повела себе цікаво: легко проґавила крізь себе весь той потік витончених звукових подробиць, якими флагман Denon щедро обрамляє головні музичні образи, а заодно — показала, наскільки він чистіший на ВЧ і капітальніший у опрацювання баса. Але загалом подавання на рахунок у нього не пішла — зберегла і свою приємну благозвучність на ВС, і динамічну розкутість у басах, і тональну виразність усередині!
Така поведінка — ознака того, що АЧХ колонок не має гострих локальних викидів. Вони вільні від того, що фарбує «сміття», що забиває вихідний тональний малюнок під час відтворення та заважає його розрізняти. Водночас вона і не є суто лінійною — якісь широкі зони спектра все-таки представляються по-своєму (зокрема на слух трохи виділена смуга 2-6 кГц). Але це плавні та нешкідливі для сприйняття відхилення — до них слух швидко звикає і перестає далі помічати.
Але ще показніша зміна в сцені. Вона оформилася так, що образи виконавців стали здаватися опуклими та живими, музичні інструменти зазвучали співрозмірно один одному та у своїх просторових обрисах, а найдрібніші ревербераційні відгуки склалися в те, що ми й називаємо «повітря». З одного боку, все перераховано, звісно ж, дав A110. З іншого боку, для цього підсилювача потрібна акустика топрівня, і Townus 90, бувши не ідеально лінійними, однаково опинилися на належному висоті! Вони дали то зрозуміле та відкрите звучання без розсипчастості та вуалі, яке часом доводиться дуже довго шукати в інших моделей у тому ж ціновому класі. І ось це по-справжньому цінне.
Характеристики Canton Townus 90
- Тип: підлоговий динамік
- Принцип інженерії: 3-смуговий фазоінвертор
- Ном. / Музична потужність: 150/300 Вт
- Частотний діапазон: 20-40 000 Гц
- Частота кроссовера: 170/3.200 Гц
- НЧ-динамік: 2x 174 мм (6,8 дюйма), титан
- Середні частоти: 1x 174 мм (6,8 дюйма), титан
- Твітер: 1x 25 мм (1 дюйм), керамічний
- Розміри продукту: 250 x 1050 x 360 mm
- Вага нетто: 24.00 kg
Основні | |
---|---|
Виробник | Canton |
Стан | Новий |
Тип | Підлогова |
Колір корпусу | |
Колір корпусу | Black |
- Ціна: 116 910 ₴/пара