Nad C 368
NAD C 368 являє собою інтегральний стереопідсилювач, який побудований на базі цифрової схеми NAD, що означає роботу в класі D. Перш ніж аудіопуристи, впевнені, що підсилювачі в D-класі не можуть звучати добре, закриють цю сторінку, запам'ятовуємо кілька особливостей саме цієї моделі. NAD однією з перших почала застосовувати імпульсну технологію у своїх підсилювачах, удосконалюючи її впродовж десятиліть. C368 побудований на базі замовлених модулів Hypex і принаймні на папері має чудові характеристики. Апарат розвиває вихідну потужність у 80 Вт, але в піку забезпечує до 120 Вт, що дає змогу отримати широкий динамічний діапазон звуку. На ділі це означає впевнену роботу C 368 практично з будь-якою акустикою.
Переваги підсилювача на цьому не закінчуються. NAD C 368 менше, ніж більшість моделей, що конкурують, такої ж потужності, у яких використовується класична схема класу A/B. Крім того, імпульсне живлення робить його сумісним з електромережами різних країн. Втім, саме собою посилення класу D зараз уже мало кого здивує, але в цьому разі це тільки початок у переліку особливостей C 368.
На задній панелі підсилювача є вхід для під'єднання звукознімача програвача вінілу — NAD має великий досвід у побудові цих схем. Також у NAD C 368 передбачена й пара лінійних аналогових входів, а крім того, є по два коаксіальні й оптичні входи та вбудований Bluetooth-приймач із підтримкою кодека aptX. Тип ЦАП-а в специфікаціях на цю модель не вказаний, але за непрямими ознаками можна уявити, що це ESS Sabre. Усе перераховано також говорить про те, що C 368 непогано обладнаний, але список його можливостей насправді ще ширший.
Кілька років тому компанія NAD почала просувати ідею модульного дизайну у своїй апаратурі. Зазвичай вона виявляється не надто популярною — покупці не дуже зацікавлені в тому, щоб повертатися до магазину для «прокачування» купленої техніки — але в разі з NAD вона виявилася успішною. У підсилювачі NAD C 368 застосована модульна конструкція й апарат обладнаний двома знімними панелями, на місце яких можуть бути встановлені опціональні модулі. Один із них називається DD HDMI 1. Він обладнаний трьома HDMI-входами й одним виходом, і дає змогу C 368 комутувати відеосигнал. На жаль, передбачена можливість роботи тільки з відео з роздільною здатністю не вище ніж 1080p, і підтримується тільки стереозвук.
Другий модуль, яким і був обладнаний наш тестовий зразок, розширює можливості підсилювача в іншій галузі. MDC Blu OS 2, випущений компанією Lembrook, якій належить NAD, перетворює підсилювач C 368 на мережевий пристрій із можливістю приймання інтернет-радіо та доступом до стримінгових сервісів.
Огляд NAD С368
NAD C 368 є новітнім поповненням у каталозі інтегральних підсилювачів цієї компанії. Він продовжив довгий ряд моделей, який бере початок від легендарного підсилювача 3020, випущеного наприкінці 70-х. Тоді NAD вирішила відмовитися від перегонів за високою декларованою потужністю й широтою функціональних можливостей на користь створення по-справжньому якісного підсилювача, здатного на ділі, а не на папері, розгойдувати складну акустику. Це забезпечило підсилювачу приголомшливий комерційний успіх, і пізніше багато виробників намагалися копіювати його конструкцію.
NAD C 368 у чомусь схожий на свого старшого попередника, хоча пройшли 40 років і відбилися на його вигляд. Це, як і раніше, інтегральний підсилювач, здатний розкачати складну акустику й обладнаний входом для програвача вінілу, але в C 368 з'явилося й кілька нових можливостей.
Компоненти NAD традиційно мають досить самобутній дизайн. Оздоблення корпусу сірого кольору, зелена кнопка вмикання, що є єдиною яскравою плямою на передній панелі — пристрій NAD важко не дізнатися. Так було завжди, проте в дизайні C 368 є кілька помітних змін. У перший колір корпусу став темнішим, і його тепер можна назвати не сірим, а швидше майже чорним. Зелена кнопка теж зникла, і особисто мене це турбує.
Зміни в оформленні передньої панелі NAD C 368 пов'язані з розширенням його функціональних можливостей. Однак замість того, щоб присівати її рядами кнопок і індикаторів, NAD обладнали підсилювач кольоровим дисплеєм і системою керування через меню. Це не ідеальне поєднання, позаяк іноді в пошуках потрібної настоянки доводиться витратити багато часу, але однаково являє собою елегантніше рішення, ніж у більшості конкурентів.
Якість виготовлення підсилювача висока, але він не справляє шикарне враження. За нинішніми днями $1200 вже не дуже багато для того, щоб вимагати чогось видатного, але на ринку все ж є кілька моделей порівнянної вартості, які мають солідніший вигляд. Це стосується і пульта керування, який, хоча й повнофункціональний, але не дуже великий. Утім, компоненти NAD (за винятком серії Master) ніколи не вражали монументальністю форм, і NAD C 368 цілком надійний — йому просто трохи не дістає вишнього лоска.
Насамкінець можна зазначити, що на сайті NAD є оновлене ПЗ для цього підсилювача і я рекомендую виконати його апдейт перед тим, як почати прослуховування музики. Зміни може бути й не надто великими, але вони є, і зокрема керування гучністю стає зручнішим. Я не можу сказати, що програмне забезпечення підсилювача ідеальне, і йому не вистачає загальної стабільності деяких конкурентів — але загалом воно добре підходить для щоденного користування.
Якщо підсилювач C 368 і має трохи футуристичний вигляд за мірками цієї компанії, то цьому є цілком логічне пояснення. Упродовж останніх кількох років, спостерігаючи поступовий догляд з Hi-Fi-ринка фізичних носіїв, й одне з підтверджень цього факту є перед вами. У базовій комплектації NAD C 368 призначений для роботи зі звичайними джерелами сигналу, але під час встановлення модуля Bluesound він не потребуватиме їх взагалі, і в такий спосіб стане справжньою Hi-Fi-системою зразка 2017-года.
Дійсно добра новина полягає в тому, що сам по собі NAD C 368 є одним із найкращих підсилювачів, які менірешали тестувати останнім часом. Це грамотно сконструйований сучасний підсилювач, який безумовно гідний нашої рекомендації.
Характеристики NAD С368
Потужність: 2х80 Вт (номінальна), 2х 160 Вт (пікова) на 4 Ом
Діапазон частот: 20-20000 Гц
Спотворення: менш ніж 0,03%
Співвідношення сигнал/шум: 98 дБ
ЦАП: 24-біт / 192 кГц
Демпінг-фактор: понад 300
Входи: 2x коаксіальних, 2x оптичних, 2 аналогових стерео, фонокоректор, Wi-Fi (Chromecast), Bluetooth, Phono
Виходи: передпідсилювач/сабвуфер вихід, підсилювач для навушників, MDC слоти для апгрейду, 12V тригер вхід/вихід, RS-232, Control4, Crestron, RTI, URC, AMX, Savant, Elan.
Габарити: 435 x 100 x 390 мм
Маса: 8,5 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | NAD |
Колір | Чорний |
Стан | Новий |
Тип | Інтегральний підсилювач |
Колір корпусу | |
Колір корпусу | Black |
- Ціна: 39 999 ₴