Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «Parasound NewClassic 200 Integrated»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
Інтегровальний підсилювач Parasound NewClassic 200 Integrated
Parasound NewClassic 200 Integrated видає 2 х 110 Вт на навантаження в 8 Ом, обладнується фонокоректором ММ/МС, має повний набір входів (від RCA до оптики та коаксіалу), інтерфейс USB. У модулі цифрово-аналогового перетворювача Parasound NewClassic 200 Integrated використовуються перевірений і добре зарекомендували себе мікросхеми від Burr-Brown.
Модель Parasound NewClassic 200 Integrated отримала можливість керування конфігурацією трифонік — із сателітними спікерами й активним сабвуфером. Вбудований модуль кінцевого підсилювача — актуальна розробка від відомої данської компанії Pascal. Напрацювання данчан дали змогу «вмістити середньоквадратічну потужність 110 Вт на канал на 8 Ом у дуже тонке шасі заввишки 1U».
«Інтегровані підсилювачі з ЦАПом для серйозних шанувальників музики замінили поважний стереоресивер як систему початкового рівня, — спостеріг Річард Шрам (Richard Schram), президент і головний виконавчий директор Parasound.
Parasound NewClassic 200 Integrated дає аудіофілам з обмеженим бюджетом доступний і розумний шлях до досконалішої системи. Усього за 300 доларів більше вартості передпідсилювача можна отримати систему з посиленням потужності та видатними функціями підсилювача. Виходи передпідсилювача забезпечують можливість додавання окремого підсилювача потужності в майбутньому».
Огляд Parasound NewClassic 200 Integrated
Універсальність — один із найпотужніших трендів нашого часу. Однак різні розробники підходять до нього абсолютно по-різному. Поки одні прагнуть вмістити весь сетап домашнього кінотеатру в вузькому пеналі саундбара, інші не відступають від класичного блокового компонування, але максимально розширюють функціонал окремих модулів. Такий підхід реалізований і в новому підсилювачі Parasound, що поповнило початкову лінійку NewClassic.
Parasound — одна з небагатьох хайфайних компаній, які досі віддають перевагу не розпиляти сили на модні, але непрофільні напрямки навушників або вінілових вертушок. Зате посилену апаратуру хлопці з Каліфорнії уможливлюються робити так, що її ось уже три десятки років із задоволенням купують і меломани, і інсталятори, і звукорежисери голлівудських студій. Це, до речі, не абстрактне бахвальство — на сайті компанії є список кінокомпаній і конкретних гучних імен, які бажають ознайомитися. Одним словом, Parasound непогано почувається, і, до речі, на відміну від деяких брендів, власників, які змінюють мало не щороку, досі працює під керуванням батька-засновника Річарда Шрама, який створив компанію майже рівно 40 років тому.
На цей момент каталог Parasound містить чотири лінійки, до яких загалом входять 21 підсилювач, п'ять фонокоректорів, а також два ЦАПа. Цікаво, що інтегральників в асортименті довгі роки не було взагалі, потім вони стали з'являтися в старших лінійках, і тільки минулого року в молодшому сімействі NewClassic з'явився герой нашого оповідання, який отримав просте та логічне позначення 200 Integrated. По суті це розширена версія апарата 200 Pre, позбавленого, як нескладно здогадатися, посилення потужності.
Тих, хто в реальному житті не стикався з фірмовим дизайном Parasound, під час першої зустрічі обов'язково здивують невисокі, але на рідкість широкі та глибокі корпуси компонентів. Відразу заявляюсь, що все нижческазане не стосується самої верхньої лінійки HALO. Її зовнішній вигляд асоціюється з тим, що ні на є класичним хатнім хайфою. Особливо якщо заплющити очі на синю підсвітку кнопок і індикаторів. Втім, сьогодні мова не про них.
Так ось, оформлення трьох інших сімейок Parasound асоціюється швидше з технікою професійної: добротні шасі з абсолютно прямокутними обводами та лаконічні в оформленні, але функціонально продумані передні панелі. Знову ж саме в профі особливо цінується мінімальна висота модуля — вона дає змогу вмістити в стійці максимальну кількість апаратури. До речі, куточки для стоячого монтажу в комплекті у більшості апаратів, зокрема й у нашого випробуваного теж є.
З іншого боку, «професійно» не означає «безлико» або «бездушно». Як і в більшості його побратимів, наличник 200 Integrated являє собою товсту алюмінієву пластину. Її рельєфна воронована поверхня прикрашена золотистими текстовими елементами, і це той досить рідкісний випадок, коли позолота має дійсно гармонійний вигляд. А ось пластикові елементи керування, чесно кажучи, і виглядають і на дотик сприймаються простовато. Але тут уже нічого не поділиш — молодших моделей без компромісів не буває.
Зате верхня кришка відштампована з досить товстого та жорсткого сталевого листа та прикрашена величезним, але непомітним логотипом, відпресованим, або не по всій ширині апарата. Між іншим, за товщини всього лише в 4,4 см (без ніжок), ширина корпусу становить 438 мм, а глибина 375 мм. Мені, чесно кажучи, еяка чорна площина дуже сподобалася, але її диспозицію в домашній системі краще продумати заздалегідь. У будь-якому разі, вона має і практичну перевагу — надзвичайно ефективне відведення тепла, а енергоспоживання 200 Integrated може досягати 300 Вт, і це на імпульсному посиленні потужністю 110 Вт на канал.
Вбудованим ЦАПом у інтегральному підсилювачі сьогодні нікого не здивуєш, але для нашого героя це лише один із пунктів у великому списку бонусних фішок. Крім цифрових входів на задній панелі виявилися «куточок інсталятора» (RS232, порти тригера та зовнішнього ІЧ-датчика), а також фонококтор для картриджів ММ/МС.
Однак найцікавіше — це аж два кросовери, які допомагають без проблем і зайвих витрат організувати діловий трифонік. Один із них дає змогу відправити на будь-яку активну акустику (наприклад, саб без кросовера) сигнал від 80 Гц і нижче, а другий обрізає НЧ-складну на виході передпідсилення з регульованим порогам 20-140 Гц. Ну а для охочих використовувати власний кросовер бас-машини, є й повнодіапазонний сабвуферний вихід. Його, до речі, Parasound як альтернативу пропонує використовувати для монофонічного озвучування невеликої додаткової зони на кшталт коридору або ванної кімнати.
Можливий і зворотний сценарій, тобто подавання сигналу прямо на вихідні каскади, минаючи секцію передпідсилення — класичний варіант для правильного озвучування фронтальних каналів домашнього кінотеатру. Мабуть, єдине, чого не виявлено на задній панелі, це антени Bluetooth, оскільки бездротові інтерфейси апарат не підтримує в принципі. Комусь це здасться незручним, а хтось навпаки, зрадіє браком зайвого джерела перешкод, тут уже справа смаку.
Підсилювач потужності 200 Integrated побудований на імпульсних модулях виробництва Pascal. Підсилювальні блоки цього неперезнаного данського розробника дуже поважають і творці професійної активної акустики, і серйозні аудіофільські бренди. Наприклад, крім Parasound, їх використовують Mytek і Focal.
Що стосується ЦАПа, то його серцем став 24-бітний двоканальний чип Burr-Brown PCM1798. Конвертор, що називається, відомий і перевірений. Апаратури на ньому побудовані багато, причому в деяких випадках розробники заміняли його вбудовані цифрові фільтри зовнішнім DSP. Але в нашому випадку чип, судячи з усього, працює без сторонньої допомоги.
Цікаво, що сам по собі PCM1798 вміє працювати з потоками DSD, але USB-вхід 200 Integrated приймає тільки PCM. До того ж частота дискретизації на ньому обмежена 96 кГц, тоді як на оптичному та коаксіальному портах вона може досягати 192 кГц. Власники підсилювача Parasound P5 (у свій час ми його теж тестували), звичайно ж здогадалися, що цифровий тракт 200 Integrated отримав у спадок саме від цього апарату, що належить до флагманської серії HALO. Зараз, правда, йому на зміну прийшов Р6, озброєний конверторами ES9018K2M від ESS — така ось виходить номінальна перевага.
До речі, кросовер із регульованою частотою зрізу, наш герой теж напевно запозичив від цього старшого товариша — принаймні, характеристики та зовнішнє оформлення в них однакові.
Для тестування я використовував досить великі трисмугові поличники DALI Ikon 2 Mk2, що було певною мірою провокацією. Їх стрічкові твітери запросто могли витягнути на світ ту жорстку дискретність, через яку багато хто досі з обережністю дивляться на мощі класу D. Але, як то кажуть, могли, та не змогли. Саунд дивовижно виявився досить м'яким, монолітним і абсолютно гармонійним. Зрозуміло, жодних натяків на «теплоту» у ньому не спостерігалося, та й підозріло було б відчути подібне на швидкому імпульсному тракті. Однак дрібні музичні нюанси у верхній частині діапазону вели себе не те, щоб скромно, але не наглинало. Образно кажучи, вони нічим не нагадують зображення на телевізорі з до максимуму викрученою деталізацією.
Під'єднання за аналоговим входом так само показало, що за мікродинамікою вбудований ЦАП трохи відстає від посилення. Причому цей момент ніяк не залежав від цифрового порту — через USB звук був таким самим зібраним і енергійним, як і S/PDIF, хіба що треки 192 кГц були по ньому не доступні та просторові характеристики передбачувано не добували до планки референсного ЦАПа, що стоїть істотно більше, ніж «двовисий» з усіма його помітними можливостями.
Щодо загальної динаміки підсилювальної секції, то 110 Вт заявленої потужності (RMS) схожі на правду — досить тугу акустику (86,5 дБ/м) 200 Integrated контролював явно з великим запасом, навіть на високій гучності забезпечуючи чіткі не розмиті удари бочки та рельєфне (але досить пластичне) звучання контрабасу. Водночас у музичній сцені чудово відчувалися й об'єм, і просторова структура. До речі, тут саме час згадати вбудований фонокоректор. З ММ-головкою Nagaoka MP-200 саунд виявився легким і світлим, з неймовірною для свого класу роздільною здатністю, але, знову-таки, не надто дзвінким і приємно пружним на низьких частотах.
Режим трифоніка, зрозуміло, теж був випробуваний і показав чудові результати: помітних на слух фазових аберацій вбудованих кросовер не вносить, а широкий діапазон регулювання зрізу дійсно дає змогу використовувати майже будь-який сабвуфер за схемою з максимально спрощеною комутацією.
Отже, підзначимо короткі результати. Parasound вирішив потішити нас мегауніверсальним інтегральним рішенням у доступному (відносно моделей інших його лінійок) ціновій категорії. І з погляду звучання експеримент явно вийшов. Немінно, що в середнього меломана знайдуться помітні прискіпки до його легкого, об'ємного та жанрово універсального саунду. Тут, звичайно, потрібно розуміти, що для великої по-справжньому висококласної акустики та мікродинаміка, й енергетика, і просторова точність нашого героя можуть виявитися недостатніми. Але абсолютно нічого кримінального в цьому факті немає. Увага швидше потрібно зосередити на іншому аспекті. Високий ступінь інтеграції — це дуже зручно, але в разі щораз більших аудіофільських запитів вона може виявитися якорою, що обмежує можливість експериментів із компонентами вищого рівня. Адже продати щось окремо не вийде, а вартість 200 Integrated у наших салонах нешутлива, хоча і поясна з погляду породистого саунда.
Але з іншого боку, якщо ви не баскетбольний аудіофіл, що щороку змінює фонокоректори й акустику, і не гік-параноїк, який слухає вінілові рипи на 192 кГц, то 200 Integrated зможе на довгі роки стати справжнім серцем вашої компактної, але потужної та багатофункціональній стереосистеми.
Характеристики Parasound NewClassic 200 Integrated
- Відтворювані частоти: 10 Гц – 80 кГц (+0/-3 дБ); 20 Гц – 20 кГц (+0/-0,05 дБ)
- Вихідна. потужність: 2х 110 Вт (0,05% THD, 20 Гц-20 кГц, RMS, 8/4 Ом)
- КНІ (лінійний вихід) <0,05% (20 Гц — 20 кГц, 110 Вт, 8 Ом)
- Сигнал/шум (лінійні/цифрові входи): >100 дБ/>110 дБ
- Вхідний сигнал (PCM): 24 біти/192 кГц (Optical/Coax.); 24 біт/96 кГц (USB)
- Поділ каналів: (20 кГц/1 кГц): -75/-85 дБ
- Імпеданс (лінійний вхід/передв. вихід): 24 кОм/470 Ом
- Посилення/імпеданс фонокоректора: 40 дБ/47 кОм (ММ); 50 дБ/100 Ом (МС)
- Споживана потужність (макс.): 300 Вт
- Габарити (мм): 438 х 375 х 63,5 (з ніжками)
- Маса: 5,2 кг
Parasound NewClassic 200 купити в Світі Акустики
Основні | |
---|---|
Виробник | Parasound |
- Ціна: 109 200 ₴