Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «SVS PB-4000 Black Ash»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
SVS PB-4000 працює в класі D і забезпечує 1200 Вт потужності, вимірюваної за стандартом RMS, а на піку — до 4000 Вт. Вихідні каскади побудовані на дискретних елементах, а заради високих динамічних характеристик застосований імпульсний блок живлення зі зниженим рівнем перешкод. Рішення цілком розумне, адже трансформатор, здатний забезпечити разовий викид такої кількості енергії, мав би жахливі розміри, до того ж імпульсне харчування в силу технічних особливостей куди краще пристосоване для такого роду завдань.
Передня верхня грань має виріз, на якому розташовуються дисплей і кнопки управління. Аналогічний за формою виріз має металевий перфорований гриль складної форми. Він знімний, але при цьому кріпиться до корпусу максимально надійно. Конічні гумові ніжки призначені для віброзаглушення, але навіть вони сприймаються як частина дизайнерської концепції. І зовнішній вигляд, і висока якість збірки сабвуфера недвозначно натякають на високий статус моделі, а також на те, що його творці не позбавлені фантазії і почуття стилю.
Магнітна система загальною вагою понад 17 кг включає: два кільцевих феритових магнітів, вентильований керн збільшеного розміру (виготовлений з низьковуглецевої сталі) і мідне кільце, компенсаційна індукцію. Зібраний динамік в литий алюмінієвій кошику, міцною, але ніяк не перешкоджає вільному ходу повітря. Максимальний робочий хід динаміка становить 76,2 мм, і це при тому, що гумовий підвіс і центруюча шайба мають високу ступінь пружності — натиснувши на дифузор, його ледь вдається змістити на сантиметр.
Утримати настільки потужний апарат на місці можна тільки одним способом — забезпечивши більшу масу, а вона у SVS PB-4000 є. Важить цей сабвуфер без малого 69 кг і просто зрушити з місця його вельми проблематично.
Сабвуфер SVS PB-4000 має низькорівневі балансні і небалансні входи, сигнал з яких поступає на цифровий процесор виробництва Analog Devices з тактовою частотою 50 МГц, який виробляє подвійну обробку сигналу з глибиною 56 біт. Це дозволяє добитися не тільки високої точності перетворення сигналу, але і істотно розширює доступний набір налаштувань, виходячи за межі звичних трьох параметрів.
На додаток до регулювань фази, гучності і частоти зрізу в сабвуфері реалізований параметричний еквалайзер, що дозволяє знизити або підвищити віддачу на будь-якій частоті, зробивши пік або провал потрібної ширини. Окремо проводиться компенсація кімнатних резонансів. Для них можна підібрати тільки частоту і інтенсивність придушення резонансу.
Але навіть ці вкрай корисні функції меркнуть на тлі того, наскільки блискуче реалізовано управління сабвуфером. Щоб відчути всю повноту інженерного генія SVS, давайте згадаємо, як ми зазвичай налаштовуємо сабвуфер. Спочатку у приміщенні вибирається точка, де (чисто теоретично) сабвуфер повинен працювати нормально. Після чого користувач позі завзятого огородника, нависающего над улюбленою грядкою, намагається дотягнутися до органів управління сабвуфера, паралельно міркуючи, наскільки звук, який він чує (поблизу від випромінювача), порівнянний з тим, що виходить в точці прослуховування.
Прийнявши вертикальне положення і повернувшись у крісло, користувач усвідомлює всю марність буття і згадує про технології налаштування «від супротивного», коли сабвуфер «саджають» в крісло на місце слухача, а інсталятор починає блукати по кімнаті в пошуках точки, в якій бас чути найкращим чином. Після чого сабвуфер відправляється в цю чарівну точку, а користувач знову припадає до ручок налаштування в надії зловити ту заповітну конфігурацію, коли все буде чути і нічого не буде гудіти.
У сабвуфері SVS PB-4000 реалізовані три способи управління, які здатні звести нанівець всі вищезгадані страждання. Перше, що відразу впадає в очі, — кнопки розташовуються на передній верхній грані корпусу. У поєднанні з дисплеєм вони вже дозволяють спокійно налаштувати сабвуфер, не беручи екзотичні пози з національної городньої йоги. Другий інструмент налаштування — пульт ДУ, який дублює вищезазначені кнопки і при наявності гострого зору дозволяє налаштувати сабвуфер, сидячи в точці прослуховування.
Ну а третій спосіб — це саме те, що доктор прописав абсолютно всім, будь ви інсталятор з досвідом або початківець користувач. Мобільний додаток SVS, що підключається до підсилювача по Bluetooth, дозволяє виробляти абсолютно всі налаштування, використовуючи простий і наочний інтерфейс. Особливо хочу відзначити той факт, що додаток запрацювало відразу після установки. Варто було просто натиснути в інтерфейсі назву сабвуфера — і можна було приступати до установки. Ніякого тобі підключення до Wi-Fi, ніяких обертових за три хвилини кружечків з написом «Почекайте, проводиться підключення». Просто береш і налаштовуєш. Кожне наступне звернення до додатка також відбувалося миттєво, без пригальмовувань в момент підключення гаджета до сабвуфера.
По архітектурі меню програми простий і наочний, що особливо важливо, коли мова йде про налаштування еквалайзера. Налаштування можна зберегти в три пресета, перемикаючи їх в залежності від типу відтвореного контенту і настрою. І якщо налаштувати сабвуфер однозначно зручно за допомогою смартфона або планшета, перемикати пресети простіше за допомогою пульта ДУ або запрограмувавши ці три команди в універсальний пульт.
Розвиваючи цю тему, можна пофантазувати про те, що сабвуфера не завадили б інтерфейси управління, які автоматично перемикали б налаштування одночасно з перемиканням режиму роботи проектора або при переході від кіно до прослуховування музики. Однак це в принципі реалізовується вже зараз, за допомогою ІЧ-емітера. Грубувато, але працювати буде.
Враховуючи наявність параметричного еквалайзера і функції рум-корекції, говорити про вираженому характері звучання сабвуфера не доводиться. Якщо чуєте, що в звуці підкреслення певної ноти, або, навпаки, відчуваєте недолік баса — озброюйтесь шумоміром і тестовими сигналами, беріть в руки смартфон і налаштовуйте звук. Якщо баса мало на якомусь конкретному ділянці — той же рецепт. Однак ніщо не заважає оцінити динамічні якості савбуфера і ступінь точності його роботи.
У ситуаціях, коли зловживання кількістю баса в налаштуваннях відсутня, а кімнатні резонанси переможені, сабвуфер SVS PB-4000 начисто позбавлений тенденції гудіти, затягувати або змащувати ноти. Навіть якщо мова йде про рокочущем звучанні нижнього баса, ви почуєте кожен удар, кожен стук перекочующихся валунів, удари падаючих плит, або що там у вас в цей момент відбувається на екрані. Звучання в цілому фокусированное, чітке і в потрібні моменти надто швидке. Постріли і вибухи відпрацьовуються на відмінно, так що після кількох епізодів вже починаєш готуватися заздалегідь, розуміючи, що зараз станеться.
Умови прослуховування (як і відсутність будь-якого бажання зашкодити власний слух) не дозволили викрутити гучність до того рівня, щоб сабуфер пішов у спотворення або засвідчив хоча б дві третини робочого ходу. Хоча конкурентів порівнянних габаритів доводити до межі мені доводилося не раз. Для своїх габаритів SVS PB-4000 демонструє дивовижну продуктивність, а його запас потужності здається безмежним.
SVS PB-4000 хорош вже тільки тим, наскільки чітко і динамічно він звучить, а також тим, наскільки великий його запас неспотвореної потужності. З такими талантами він вже має право претендувати на звання «короля домашнього кінотеатру». Дизайн та добротність виготовлення також заслуговують похвали. Ніякої брутальності і навмисного здешевлення конструкції виробник собі не дозволив.
Але самий вбивчий аргумент на користь цієї моделі — це, звичайно ж, управління. Воно виключно функціонально і дозволяє повністю змінювати звучання відповідно до власних вподобань або заради відповідності еталону. При цьому різноманітність способів управління приємно радує. Додаток буде виключно зручно при налаштуванні, а при повсякденному використанні зручніше буде пульт ДУ, або ІК передавач, інтегруючий його в систему автоматизації.
Характеристики SVS PB-4000
Акустичне оформлення: закритий
Динамік: 13,5 дюймів, довгохідний
Діапазон частот: 16-200 Гц +/- 3дБ
Підсилювач: 1200 Вт RMS, 4000 Вт пікова
Регулювання: DSP гучність, фаза, частота зрізу, параметричний еквалайзер, компенсація кімнатних резонансів
Входи: низькорівневий стерео XLR і RCA
Виходи: низькорівневий стерео XLR і RCA
Габарити (ВхШхГ) 59.5x52x70.4 см
Вага 69.5 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | SVS |
Колір корпусу | |
Колір корпусу | Black Ash |
- Ціна: 99 750 ₴