![]() |
Компанія Wharfedale застосовує легкі жорсткі композити для формування дифузорів (кевларові динаміки в АС Wharfedale з'явилося ще в минулому столітті). Зверніть увагу на дві важливі деталі: на 50 міліметровий купольний середньочастотник і випромінювач AMT (Air Motion Transformer) у верхній ланці. Перший встановлений всередині фланця зі вставкою з еластичного матеріалу, яка допомагає гасити небажані інтерференції. Плівкова пищалка, не маленька і не дешева (30 х 60 мм), в акустиці цієї серії взагалі застосовується вперше. Між собою ці голівки ділять смуги на частотах 1400 і 4700 Гц. І таку суперкомбінацію драйверів ви навряд чи знайдете в будь-яких інших АС. Басові драйвери оснащені плетеними дифузорами з композитного волокна і навантажені на щілинний порт фазоінвертора.
Особливу акустичне оформлення Slot Loaded Profiled Port, по ефективності мало поступається традиційному фазоинвертору, але при цьому куди менш залежне від знаходиться поруч з акустикою стіни або ніші, вже довело свою спроможність у нещодавно оновленої серії Diamond.
![]() |
Корпусу акустичних систем серії EVO 4 відмінно заглушені. Поверхню корпусів облагороджена не плівкою, а натуральним шпоном. Фланці динаміків наділені блискучими полірованими окантовками і виглядають лаконічно і стильно завдяки прихованому кріплення. На вибір доступні три забарвлення – чорна, біла і горіх.
Опис акустичної системи Wharfedale EVO 4.4
Топовий спікер Wharfedale EVO 4.4 являє собою найбільший напольник в лінійці EVO 4. Модель має 3-смугову конфігурацію і легко справляється з озвучуванням великих приміщень. Колонка однаково добре підходить як для двоканальних аудіофільських систем, так і для роботи в домашньому кінотеатрі.
Wharfedale EVO 4.4 має розкішно оброблений корпус із закругленими боковинами, які допомагають «побороти» внутрішні стоячі хвилі. Всередині знаходиться велика кількість стяжок і звукопоглотітеля, завдяки чому забезпечується необхідна жорсткість і надійне демпфірування. Стінки АС мають багатошаровою структурою, яка гарантує мінімум паразитних резонансів і дозволяє позбутися від фарбування саунду.
![]() |
Модель Wharfedale EVO 4.4 відрізняється оригінальним акустичним оформленням з використанням «слотової навантаження». Дві труби фазоінвертора встановлені в днищі корпуса і спрямовані в щілинний зазор між самим корпусом і базовою платформою акустичної системи. Таке рішення дає можливість позбутися від призвуків вихідного повітря і знизити спотворення в високочастотної і басової смузі. АС з такою конструкцією можна встановлювати поблизу стін без якого-небудь збитку для якості звучання. Платформа колонки має регульовані ніжки з широкими конусними шипами.
Флагман може похвалитися двома парами гвинтових терміналів WBT, які розташовані вертикально і V-образно, що зручно при підключенні кабелю. Можливий бивайринг і биампинг. Спікер відмінно поєднується з сучасними інтер'єрами, так як доступний в трьох видах оздоблення.
Огляд Wharfedale EVO 4.4 від порталу Stereo.ru
Напольники Wharfedale EVO 4.4 займають старшу позицію в своїй лінійці. Також в ній є підлогова модифікація з індексом 4.3 — поменше розміром і «легше» звучанням, а ще дві поличкові версії, пара центральних гучномовців і колонка об'ємного звучання.
![]() |
Почнемо з того, що виглядають напольники солідно і благородно — в реальності, до речі, набагато ефектніше, ніж на фотографіях. В даному випадку фраза «обробка під горіх» недоречна — ніяких «під», це і є натуральний горіховий шпон, причому вельми приємний на дотик. Також пропонуються чорний і білий варіанти, але мені вони здалися суворими і не настільки «затишними» для очей. У дизайні корпусу переважають плавні округлі лінії. Вигнуті бічні стінки переходять у звужену задню панель, чого зверху колонка почасти нагадує усічену краплю. І візуально це вигідно відрізняє Wharfedale EVO 4 від мінімалістичних паралелепіпедів, які нерідко зустрічаються в даній ціновій категорії.
Задня стінка пряма і гладка, як спина англійської гувернантки, лише внизу ненав'язливо розташовані дві пари клем bi-wiring підключення. Фазоінвертора «я не бачу, а він є», як говорилося у відомому фільмі. Тут ми маємо справу зі знайомою фірмової конструкцією SLPP (Slot Loaded Profiled Port). Розтруб такої системи спрямований вниз, але акустичні хвилі спрямовуються не прямо в підлогу, а трохи відстає від корпусу нижню плиту і виходять в бічні щілинні порти. Це дозволяє позбутися від сторонніх призвуків і збільшити швидкість відгуку на низах.
![]() |
З топової лінійкою Elysian розглядається серію Wharfedale EVO 4 ріднять твітери, низькочастотні випромінювачі і згаданий фазоінвертор SLPP — ці компоненти, за словами виробника, «вирощені» з дорогих і престижних конструкторських рішень. Насправді, самі по собі ці технології вже не нові і добре знайомі в світі акустики, питання лише в якості матеріалів і точності виконання. Стрічковий твіттер (30 х 60 мм) — це AMT (Air Motion Transformer) конструкція, відома також як випромінювач Оскара Хейла. Нагадаємо, що він являє собою гофровану мембрану з струмопровідними елементами, які, притягуючись один до одного, створюють акустичні коливання.
![]() |
Ще один схожий з Elysian елемент — це низькочастотні випромінювачі з плетених арамідних (вони ж кевларові) волокон з длинноходными гумовими підвісами. Цікаво спостерігати, як на сильних ударах подвійні 165-мм дифузори немов вистрілюють вам назустріч, а конічні «кулі» в центрі тільки підсилюють візуальний ефект. Середньочастотник тут досить незвичайний для підлогового форм-фактора — 50-мм м'який тканинний купольний випромінювач, який знайомий нам по попереднім серіям EVO. Він покритий антирезонансним демпфуючим складом, позаду динаміка розташована особлива камера, яка гасить паразитні коливання і підвищує детальність звучання.
![]() |
За задумом виробника, всі згадані технічні рішення покликані в сумі давати чистий і прозорий звук без явного забарвлення. Два відносно великих низькочастотника при цьому не повинні просто випромінювати масивні баси, а навпаки, дозволяють зосередитися на швидкості, точності і передачі конкретних інструментів. До речі, такий демонстративний відхід від басхэдной подачі я все частіше спостерігаю у виробників акустики і навушників. І це, уявіть, відбувається в епоху репу і цифрових звуків. Мабуть, компанії відчули наростає внутрішній протест у справжніх меломанів і намагалися розмежувати натуральне та комерційне «басове звучання.
Підлогові колонки Wharfedale EVO 4.4 можуть стати цікавим варіантом для цінителів рівною чесної подання без ухилу в суху аналітичність. Акустика демонструє універсальний характер і здатна впоратися з більшістю музичних жанрів від металу до класики. Однак перед покупкою рекомендуємо ретельно прослухати колонки в схожих з вашими умовах використання — як кажуть, «деякі люблять гарно».
Характеристики Wharfedale EVO 4.4
Акустичне оформлення Фазоінвертор
Рекомендована потужність, Вт 30 - 200
Чутливість, дБ 90
Опір, Ом 8
Частотний діапазон, Гц - 38 кГц - 24
Кількість динаміків, шт 4
Кількість смуг, шт 3
Динамік ВЧ 1 х AMT 55х80 мм, стрічкові
СЧ динамік 1 x 50 мм, купольні
НЧ динамік 2 х 150 мм, Kevlar cone
Частота розділу кросовера, Гц/кГц 1.4 / 4.7 кГц
Габарити, мм 1060 x 257 x 355
Вага, кг 25,6
Основні | |
---|---|
Виробник | Wharfedale |
Стан | Новий |
Користувальницькі характеристики | |
Головна | Підлогова акустика |
Колір корпусу | Black |
- Ціна: 64 500 грн/пара