Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «Marantz SR7015 Black»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
Marantz SR-7015
Marantz SR7015 — це 9.2-канальний AV-ресивер, що відповідає сертифікату IMAX Enhanced, завдяки чому досягається дуже висока якість картинки та звуку (використовується спеціальна версія DTS-кодека), що порівнянна з якістю зображення/саунда в IMAX-кінотеатрах. Підтримуються всі актуальні формати 3D-звуку DTS:X і Dolby Atmos аж до 7.1.4-канальної версії (потрібна наявність стереопотужника), Auro-3D і навіть кодек DTS Virtual:X, здатний забезпечити тривимірний імерсивний звук для багатоканальних аудіосистем без стельових колонок. Ресивер підтримує відео 8К 60 Гц, включно з 8К-апскейлінгом, з підтримкою варіантів HDR: HDR10+, Dolby Vision, Dynamic HDR, HLG і HDR10, є підтримка 4K на частоті 120 Гц, а крім того, — технологія Quick Frame Transport (QFT) і автоматичний режим роботи з низькою затримкою (ALLM).
У моделі Marantz SR7015 встановлені HDAM-модулі посилення й використовується зворотний струмовий зв'язок. У результаті гарантується широкий частотний діапазон, потужна швидкість наростання сигналу, чудова детальність і динаміка. Ресивер видає потужність 125 Вт на кожен канал за 8 Ом, а для конвертації «цифри» в «аналог» використовує 32-бітний ЦАП AK4458, тому локальною домашньою мережею та через USB доступне відтворення Hi-Res-аудіо, зокрема DSD 2,8/5,6 МГц.
Для настроювання/калібрування спікерів задіяна система Audyssey MultEQ XT32. Також використовуються інші технології Audyssey: Dynamic EQ для оптимізації частотної характеристики у всьому діапазоні, Dynamic Volume для згладжування рівня гучності (актуально під час перегляду реклами), LFC (перешкоджає проникненню баса в змінні кімнати) і Sub EQ HT для оптимізації роботи двох сабвуферів у системі.
AV-ресивер Marantz SR7015 обладнаний 2-діапазонним Wi-FI, Bluetooth і підтримує функцію AirPlay2. Є доступ до екосистеми HEOS, що дає змогу організувати мультирум-інсталяцію й керувати нею через один застосунок, який дає можливість передавати аудіофайли локальної бібліотеки та потокових сервісів на відповідні HEOS-компоненти без використання кабелів. Підтримуються онлайн-сервіси Deezer, TuneIn, Spotify Connect, TIDAL, Amazon Music та ін., а для керування моделлю слугує не тільки пульт ДК, а й фірмовий застосунок, а також голосовий помічник Amazon Alexa.
Щодо комутації, то Marantz SR7015 має вісім HDMI-входів із підтримкою 4K/120 Гц, HDCP 2.3, колірного простору BT.2020 і HDR-відео (HDR10, Dolby Vision і HLG). Є трійка HDMI-виходів, зокрема для додаткової зони. Один із виходів HDMI працює з розширеним зворотним каналом eARC, що підтримує формати об'єктноорієнтованого звучання. Ресивер обладнується фонокоректором для MM-картриджів, має 11.2-канальний Pre Out (RCA) і 7.1-канальний вхід. Можна виділити наявність входів S/PDIF і інтерфейсу RS-232C. Ресивер підтримує роботу із сучасними автоматизованими системами керування й має 11 пар маркованих клем для колонок.
Отже, AV-ресивер Marantz SR7015 ще довго не втомлює морально, оскільки обладнаний підтримкою практично всіх наявних аудіо/відео стандартів і технологій, включно з новітнім розширеним стандартом IMAX. Однак, наскільки добре він працює та чи є він кроком уперед, порівнюючи з попередніми моделями в лінійці? Наш огляд дасть змогу вам розібратися в цьому.
Огляд AV ресивера Marantz SR7015 від порталу Stereo.ru
Останнім часом серед споживачів різного медіаконтенту є тенденція до спрощення складу домашньої системи. Спрощення тут не означає погіршення характеристик системи, швидше — її універсалізацію. Гарний приклад — заміна уйми компонентів стереосистеми на один єдиний AV-ресивер, який на додаток до прослуховування стереозапис відчиняє користувачеві двері у світ багатоканального звуку. Але й побоювань така універсалізація може викликати чимало: а чи вистачить мені «медика» у звукі ресивера? А якщо він буде щось там спрощувати? Щоб відповісти на такі питання, нам довелося задати до тесту одного з серйозних гравців ніші AV-ресиверів — Marantz SR7015.
Чому саме SR7015? Насправді відповідь дуже проста: її вартість приблизно дорівнює середньостатистичній вартості сетапу для стереосистеми. Втім, якщо брати в розрахунок і підсилювач, і ЦАП, і стример — може вийти сума та покрупніше. Ну та невже. Універсалізація в нашому разі має неабиякі габарити та має дуже великий вигляд. Але чималі розміри не завадило надати естетики зовнішньому вигляду — вийшло дуже навіть симпатично та мінімалістично. Marantz SR7015 добре поєднує у своєму великому корпусі фірмові риси зовнішнього вигляду, а грамотна реалізація лицьової панелі надає йому гармонійності.
У центрі — невеликий круглий дисплей із синім підсвічуванням, на якому, чесно кажучи, складно щось розгледіти. Найімовірніше, він несе більше естетичного навантаження, ніж функціонального. З боків від дисплея розташовані два селектори з основним функціоналом: зліва — ручка гучності, праворуч — вибір входу. Вище дисплей — логотип бренда та найменування моделі. Ось, у принципі, і все, якщо не вважати круглої кнопки увімкнення живлення нижче селектора входів. Інші елементи належать до суто дизайнерських рішень Marantz: дві точені лінії перетинають круглі селектори, ще одна лінія умовно ділить SR7015 навпіл. Бічні матові грані заокруглені, та ж частина, яка розміщена між ними — більш глянсова та блискуча.
Непрактичність маленького круглого дисплея допущена навмисно, позаяк, крім того меню, яке Marantz SR7015 може виводити на екран телевізора, є ще один великий і набагато інформативніший дисплей, який ховається в затишному місці — за відкидною кришкою на передній панелі. Там само відкривається доступ до деяких функційних кнопок і «гарячих» роз'ємів, які можуть стати в пригоді в будь-який несподіваний момент: порт USB, HDMI, гніздо для під'єднання навушників і мікрофона для системи автокалібрування звуку, а також три RCA для аналогового аудіо/відеосигналу.
Таке рішення — приховати всі ці елементи й основний дисплей за відкидною кришкою — довелося дуже доречним, позаяк, по-перше, у вихідному стані ресивер не має вигляд, як пульт керування космічним кораблем, а по-друге, великий інформативний дисплей може відвертати увагу від екрана під час перегляду фільму в темному приміщенні. За такий дизайнерський хід ставимо стилістам SR7015 жирний плюс. Різних входів і виходів у SR7015 просто величезна кількість, як і належить кожному впевненому в собі ресиверу. Тому, мабуть, доведеться групувати їх і подавати читачеві порціями, щоб ми всі разом не потопили в оближі технічних даних. Клеми для під'єднання акустичних кабелів виявилися вельми пристойними розмірів, і призначені вони як для під'єднання стандартних «бананів», так і для обтискання дроту без жодних наконечників.
Поки ми не поглиблено в іншу комутацію, відразу варто уточнити, що в Marantz SR7015 на задній панелі 11 пар клем для під'єднання акустики, однак підсилювачів всередині — 9. Процесор може обробити всі 11 каналів навколишнього звуку, але одночасно звучатимуть тільки дев'ять, залежно від встановленого режиму об'ємного звуку та конкретно обраної конфігурації. Якщо є потреба у використанні всіх 11 каналів одночасно — треба докупити стереопотужник або використовувати підсилювач із наскрізним каналом. Також є можливість активувати режим Bi-amping, перепризначивши пару вбудованих підсилювачів на допомогу основній акустиці. В екранному меню всі ці опції показані наочно та не становитиме труднощів зробити все за вугою навіть користувачеві, у якого немає великого досвіду в налаштуванні ресиверів.
Вище акустичних клем виявлено несподівано багато входів стандарту RCA для отримання аудіо/відеосигналу. Мабуть, від цього формату вже час йти, позаяк у наш час будь-який пристрій, що поважає себе, вже має на борту роз'єм HDMI. Тому так багато роз'ємів цього формату вже навряд чи колись знадобиться. Але раптом інженери Marantz знають щось, чого не знаємо ми? А ось друга секція RCA-роз'ємів дуже навіть може стати в пригоді: це виходи з підсилювача для всіх каналів — на той випадок, якщо ми захочемо використовувати зовнішнє посилення. Тут же мало не загубилися два виходи для сабвуферів. Приємно бачити турботу про шанувальників вінілу — серед достатку RCA можна відшукати вхід для ММ-фонокоригатора та клему «землі».
Нарешті, перейдемо до тих роз'ємів, кількість яких грає одну з найважливіших ролей під час вибору AV-ресивера — HDMI. У Marantz SR7015 їх виявилося так само багато, як і всіх інших: вісім для вхідних сигналів (один із них ми бачили на лицьовій панелі, у таємній кімнаті) і три — для вихідних. Один із входів і два виходи HDMI підтримують роздільну здатність відео 8K/60 Гц і 4K/120 Гц. Також у одного з виходів є підтримка eARC — без цього сучасному ресиверу зовсім нікуди. Усі інші виходи HDMI підтримують 4K/60 Гц і багато інших корисних протоколів: HDR10, HLG, HDR10+, Dolby Vision, ALLM, VRR, QMS і QFT. Можливо, деякі з абревіатур здадуться вам незнайомими або зовсім не знадобляться, але приємно, коли все це є. Так, із запасом. Для отримання цифрового сигналу Marantz SR7015 має два оптичні та два коаксіальні порти — цього має бути досить. Сюди можна віднести порт LAN для під'єднання пристрою до мережі інтернет.
З допоміжних роз'ємів у наявності два тригерні роз'єми на 12 В, вхід для ІЧ-датчика та порт RS232 зовнішнього керування. Відтіняють задню панель дві антени з боків — для впевненої взаємодії з іншими пристроями за допомогою дводіапазонного Wi-Fi (включно з підтримкою Apple Air Play 2) і Bluetooth. Здається, що ми так багато всього знайшли на задній панелі, але все одно чогось бракує... Ви теж помітили? У Marantz SR7015 немає радіо! Виходить, що тепер це зовсім не AV-ресивер, а аудіо/відеопідсилювач. Ось це поворот! Виходить, для десятка практично не потрібних аналогових входів знайшлося місце, а для радіо не знайшлося.
На цьому хвилинка критики закінчується. Загальні враження від зовнішнього вигляду SR7015 — дуже позитивні. Відразу видно, хто в стійці найголовніший і найстильніший. До речі, випускається цей AV-підсилювач у чорному та сріблясто-золотому кольорі. Класика. На цей момент AV-ресивери (і підсилювачі) — без перебільшення одні з найбільш багатофункціональних і складних пристроїв на ринку. Мало того, що SR7015 має власне меню налаштувань, яке виводиться на під'єднаний екран — так ще й мобільний застосунок є. Тішить те, що застосунок Heos досить швидко освоює практично будь-який користувач, оскільки складного там нічого немає. Мінута на реєстрацію акаунта — і нам доступний весь функціонал. До речі, тут є один нюанс: Heos надає доступ тільки до тих потокових сервісів, які офіційно базуються в країні реєстрації акаунту. Тому, якщо ви використовуєте Tidal, під час реєстрації вкажіть для акаунту ту країну, у якій Tidal доступний офіційно. Наприклад, USA.
І ще один момент: Heos не дружить з MQA (відтворює, але «не розкриває»), а передплата Deezer HiFi перетвориться на звичайну — її підтримки також немає. Зате є повноцінна підтримка Spotify і рідкісного в наших краях Amazon Music HD. В іншому Heos дуже навіть нічого: і мультирумом керує (можна об'єднати пристрої з модулем Heos в одну мережу), і, крім стримінгу, грає музику з локального сервера. Щодо власного меню, яке Marantz SR7015 виводить на під'єднаний екран, то тут користувача зустрічає зручний і зрозумілий гід — «асистент установки», який буде дуже корисний під час початкового настроювання.
Внутрішня частина, що відповідає за відтворення аудіо, влаштована дуже непогано. Як уже згадувалося раніше, у схемотехніці використані дев'ять сильноточних підсилювачів на дискретних елементах, які забезпечують на виході досить пристойну потужність. Додатково SR7015 обладнаний фірмовими модулями HDAM і зворотним зв'язком за струмом — поєднання саме цих технологій визначає те звучання, яке вже заведено називати «фірміновим» у Marantz. За звук відповідають два 32-бітні ЦАП AKM AK4458. Як результат — доступна обробка ALAC, FLAC і WAV з параметрами до 24 біт/192 кГц, а також DSD до 5,6 МГц включно. Додаємо багатоканального аудіо — без сумніву, доступні всі сучасні формати. За їх коректну обробку відповідають два процесори ADI Griffin Lite (ADSP 21573), які були запозичені з топових моделей кінотеатральних процесорів і передпідсилювачів Marantz: AV8805 та AV7706. Треба сказати, підхід вельми серйозний.
Marantz SR7015 успішно будує звукову картину в будь-якому приміщенні. А якщо рівень її добробуту не відповідає вашим очікуванням — на допомогу приходить система автоматичного калібрування звуку Audyssey MultEQ XT32. Крім загального калібрування, можна окремо погоджувати два сабвуфери, а потім тонко відбудувати звук за допомогою допоміжних програм від тих самих Audyssey і зберегти всі параметри в окремому пресі. Для досвідчених аудіо/відеофілів тут є досить великий простір для експериментів. Marantz SR7015 прекрасно демонструє, що кінотеатральна спеціалізація пристрою не перешкода гарним інженерам зробити все грамотно, щоб і стерео звучала гідно.
Marantz SR7015 однозначно стане центром тяжіння в будинку: і не тільки в плані перегляду фільмів і прослуховування стереозаписів. Сучасні тенденції з кожним днем підлаштовують виконавців записувати музику в Dolby Atmos і Auro 3D — а це безумовно новий досвід! Загалом, у Marantz вийшов чудовий інструмент для занурення в медіаконтент, який готовий позитивно відповідати на будь-які сучасні виклики.
Огляд AV ресивера Marantz SR7015 від портула Hi-Fi News
Ми фактично прожили з ресивером Marantz SR7015 приблизно місяць і відчуваємо, що насправді не залучили й десятої частки його можливостей. Ми використовували відкалібровані та некалібровані режими для багатоканального звуку, а такожглушали музику в стерео — і насолоджувалися кожною хвилиною. Ми протестували Marantz у нашій референтній системі з гарним набором фільмів зі звуком у форматах 5.1, 7.1 і 3D, а також під час відтворення музики в стримінгу, і апарат у всіх випадках показав себе дуже добре.
Наша тестова кімната, яка використовується як домашній кінотеатр, має завдовжки приблизно 6 метрів, завширшки 5, а висота стелі в ній становить майже три метри. У ній була зроблена невелика акустична обробка з фронту та боків, а тильна стіна має вищу відбивну здатність.
Що відразу стає очевидно щодо Marantz SR7015, так це запас за навантаженням, який виявився вельми доречним під час роботи з такою складною акустикою, як наш комплект МК. З насиченими багатоканальними доріжками, у яких залучені всі канали, система мала широкий динамічний діапазон і наповнений звуком. Не було відчуття, що хоча б у якісь моменти AV-ресивер починав видихатися, навіть на граничних рівнях гучності. Швидкі звуки з миттєвою атакою також передавалися чудово завдяки високій піковій потужності, доступній за великих змін гучності та динаміки. Діалоги завжди розташовані в центрі звукової сцени та передаються дуже точно, навіть на тлі насичених спецефектів і закадрових звуків, водночас голоси звучать наповнено та реалістично.
Попри те, що основний контент для домашнього кінотеатру, це зазвичай бойовики, фантезі, з потужними звуковими доріжками, SR7013 чудово справляється і з музикою. AV-ресивер прекрасно показав себе під час перегляду мюзикла La La Land з великою кількістю джазових композицій. Marantz SR7015 точно передав латунь духових інструментів і гострий ритм ударних. Струнні звучали без сибілянтів, а вокал, як і раніше, був натуральним, насиченим і артикульованим.
Якість роботи процесора була чудовим із точним розміщенням образів і захопливими ефектами, що чудово продемонструвала початкову сцену перегонів у фільмі Ready Player One. Тут немає вихідної доріжки, тобто звукова сцена повністю створюється з нуля. Добре відомі звукові ефекти T-Rex, Kong і DeLorean легко змішуються зі звичними звуками зі відеоігор, а також із довкіллям, ревом двигунів і вибухами, які відразу затягують вас у дію.
На жаль, поки ще мало фільмів із «розширеним» звуком IMAX, тому було важко помітити будь-яку реальну різницю з форматом, наявним зараз на демодисках. Marantz SR7015, зрозуміло, зчитує мітки IMAX і встановлює підтримку кодека DTS: X для додаткових ефектів у таких звукових доріжках, але ми не могли помітити жодної різниці. Очевидно, цьому формату ще треба розвиватися.
Загалом, ресивер Marantz SR7015 має мінімальний набір оновлень, порівнюючи з попереднім Marantz SR7013, , але це й непогано. У нього першокласна якість звуку на будь-якому контенті, а також повний набір найсучасніших функцій, форматів і технологій, зокрема й тих, які будуть потрібні в майбутньому. Хоча заявлена вихідна потужність ніколи не буває точною, Marantz SR7015 має її добрий запас і здатний контролювати акустику, як і можна було б очікувати для моделі цієї цінової категорії. У нас не було претензій до якості роботи Marantz SR7015 за чотири тижні, які ми провели з цим AV-ресивером.
Додайте до цього вигідне співвідношення якості та ціни, чудове складання, вичерпний набір функцій, і ви отримаєте чудовий апарат для сучасного домашнього кінотеатру. Marantz SR7015 з повним правом отримує наш знак «Особо рекомендована модель».
Характеристики Marantz SR7015
Кількість каналів процесора 11.2
Кількість каналів посилення потужності 9
Потужність 125 Вт на канал (8 Ом, два канали, 20 Гц — 20 кГц, КНІ 0,08%), 165 Вт на канал (6 Ом, два канали, 1 кГц, КНІ 0,7%)
Підсилювачі на дискретних елементах є
Вхідна чутливість/імпеданс 200 мВ/47 кОм
Діапазон частот 10 Гц — 100 кГц (+1, -3 дБ, режим Pure Direct)
Співвідношення сигнал/шум 100 дБ (режим Pure Direct)
Вбудовані декодери (основні) Dolby Atmos, DTS: X, Auro-3D, DTS-HD Master, Dolby TrueHD, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic IIx, Dolby ProLogic IIz, AudysX, DTS, DSTS, DSTS 96/24SS: NeX, DST-Ne6:
ЦАП AK4458 (32 біт) у всіх каналах
Автокалібрування Audyssey MultEQ-XT 32, Audyssey LFC
Регулювання частоти кросовера є
Апскейлінг до 8K є
FM-тюнер з RDS є
Сумісність USB iPod Classic, iPod Nano (до 7 покоління), iPod Touch (до 5 покоління), iPhone (до 5 покоління); форматування USB-накопичувачів FAT16/FAT32
Режими для найкращої якості аудіосигналу Pure Direct
Підтримувані формати аудіофайлів (USB, Ethernet, Wi-Fi) MP3, WMA, AAC, ALAC (24 біт/96 кГц), FLAC, FLAC HD (24 біт/192 кГц), WAV (до 24 біт/192 кГц), DSD 2,8 МГц, DSD 5,6 МГц, JPEG
Режим програвання без пауз (gapless) для WAV і FLAC
Покращувач для стисненого аудіо MDAX 2
Входи 8 HDMI/HDCP2.3 (один на передній панелі), USB (iPod/iPhone, накопичувачі, 4 композитні відео (одне на передній панелі), 3 компоненти, 7.1-канальний, 7 лінійних RCA (один на передній панелі), для MM-звукоснімача, 2 коаксіальні, 2 оптичних
Виходи 3 х HDMI (один з eARC), композитний, компонентний, 11.2-канальний вихід із процесора, на 2 зони, на 2 сабвуфери, 6,3 мм на навушники, ДК, 2 х DC 12 вольтів/150 мА
Додатково Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay2
Інші Ethernet-порт, RS232, ІЧ-вхід, ДК, гнізда для Wi-Fi та Bluetooth антен, гніздо заземлення
Можливість перейменювання входів є
Вихідні термінали для приєднання акустики 11 пар гвинтових клем
Підтримка голосового керування Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri
Підтримка HEOS є
Керування ресивером за допомогою програми Marantz Remote App є
Кількість додаткових зон 2
Споживана потужність 710 Вт
Мінімальна споживана потужність у чергувальному режимі 0,2 Вт
Габарити (ШхВхГ) 440x185х411 мм
Вага 14,2 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | Marantz |
Кількість каналів | 11.2 |
Номінальна потужність | 125 Вт |
Пікова потужність | 165 Вт/канал |
Стан | Новий |
Користувальницькі характеристики | |
Головна | AV-ресивери |
Колір корпусу | Black |
- Ціна: 116 760 ₴