Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «Marantz Melody X M-CR612 Black»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
Marantz Melody X M-CR612
Японська компанія Marantz оновила модельний ряд компактних аудіопристроїв із назвою Melody і 2019 року з'явилася абсолютно нова модель із номером Marantz M-CR612 Melody X. Основна відмінність в тому, що модель має Marantz M-CR612, порівнюючи з попередником M-CR611 додали технологію мультируму HEOS, оновили протокол AirPlay до другого покоління, також додали можливість голосового керування Alexa (тільки англійська мова), але водночас прибрали роз'єм USB із передньої панелі, також прибрали LED-підсвітку, на тиловій панелі прибрали кнопки WPS і IOS. Водночас потужність CD ресивера Marantz M-CR612 Melody X залишилася та-же, що й у попередній моделі M-CR611.
Тепер для відтворення музики ви можете використовувати будь-який носій або мережеве джерело: смартфон або планшет, персональний комп'ютер або ноутбук, використовуючи з'єднання через Wi-Fi, Ethernet, Airplay 2, Bluetooth або під'єднавши флешнакопичувач через порт USB. Marantz M-CR612 Melody X підтримує широкий спектр музичних потокових сервісів, як-от Spotify і Tidal, а також тисячі інтернет-радіостанцій і звичайне радіо в FM/AM-діапазоні. Також не забувайте про вбудований програвач компакт-дисків.
Крім мережевого функціоналу, який забезпечується як за допомогою кабельного, так і бездротового Wi-Fi-під'єднання, система Marantz M-CR612 має досить широкі можливості для з'єднання з джерелами сигналу. Крім вже записаних Bluetooth і Wi-Fi, тут також є аналоговий і два оптичних входи, USB для зовнішніх накопичувачів із музичними файлами. Водночас як з USB, так і через мережу можливе відтворення файлів Lossless і High-Resolution, зокрема PCM до 24 біт/192 кГц і DSD 5,6 МГц. Також як дуже якісне джерело звуку можна розглядати й вбудований AM/FM-тюнер. Для регулювання тембру звуку в Marantz M-CR612 передбачені регулятори в зоні низьких і високих частот. Крім того, дуже корисною настройкою в цій моделі є регулювання стереобалансу. Під час вбудовування Marantz M-CR612 у фірмову мультирумну систему HEOS для керування можна використовувати зручний мобільний застосунок.
Підсилювач, що працює в класі D і розвиває потужність 60 Вт на канал, забезпечує чудову якість звучання практично з будь-якою поличною акустичною системою. Завдяки чотирьом каналам високоефективного цифрового посилення звуку з малими спотвореннями, ви можете легко організувати роботу Marantz M-CR612 Melody X з двома парами колонок за незалежного регулювання гучності для кожної з них. Можна також під'єднати одну пару колонок, але в аудіофільському режимі бі-ампінгу або в унікальному мостовому режимі PBTL з подвоєною вихідною потужністю. Крім цього, Melody X повністю сумісна практично з усіма акустичними системами, причому навіть із найвимогливішими, включно з 4-омними моделями.
Маючи додаткові компоненти HEOS, як-от серія сумісних з HEOS колонок або HEOS-оснащені ресивери, можна легко влаштувати прослуховування всієї вашої музики, як в одній, так і в декількох кімнатах. Ви також можете транслювати аудіо з будь-якого iPhone, iPad, Mac або Apple TV, ідеально синхронізуючи всі ваші колонки з AirPlay 2 сумісними джерелами.
Насолоджуйтеся легкістю голосового керування й повною гнучкістю застосування систем від провідних голосових помічників. Використовуючи усні команди разом з Amazon Alexa, Google Assistant або Apple Siri, ви можете попросити їх відтворити улюблену музику, збільшити гучність, перейти до наступного треку, перемкнути входи та багато іншого ( тільки англійська мова). Перемикайте різних голосових помічників або ж виберіть із них найулюбленішого — усе у ваших руках.
Під'єднайте ваш цифровий телевізор або кабельну/спутникову приставку до будь-якого з двох цифрових аудіовходів у Marantz M-CR612, щоб насолоджуватися повним динаміком відтворення ваших улюблених фільмів і телевізійних шоу. CD ресивер Marantz M-CR612 може автоматично «прокидатися» під час отримання аудіосигналу від телевізора, а також може бути запрограмована на роботу з пультом ДК телевізора — для регулювання гучності, вимкнення звуку та вибору джерела.
У центрі передньої панелі розміщений великий люмінесцентний дисплей, на який виводиться вся необхідна інформація про роботу системи. Керування Marantz M-CR612 простий та інтуїтивно зрозумілий, доступний як із пульта ДК, так і через фірмовий застосунок.
Огляд CD-ресивера Marantz Melody X (M-CR612) від портала Stereo.ru
CD-ресивер Marantz Melody X (M-CR612) це останнє поповнення сімейства «бездротових музичних систем» компанії Marantz. У невеликому ошатному корпусі, виготовленому в популярному фірмовому стилі, зібрані найактуальніші технології доставки та відтворення музичного контенту, а також такі приємні та корисні доповнення, як голосове керування й мультирумні функції.
Як і в попередньої моделі, Marantz Melody (M-CR611), тут чотири вбудовані блоки посилення класу D дають змогу під'єднати дві пари колонок із роздільним регулюванням гучності, одну за двопідсилювальною схемою або подати на дві АС подвійну потужність у мостовому режимі.
Marantz Melody X (M-CR612) має CD-привод для програвання звичайних CD, а також CD-R/RW, зокрема з записами у форматах WMA і MP3. Лоток дископриймача видно на передній панелі над дисплеєм. Але це, швидше, данина традиції — власники великих колекцій CD уже обзавоювалися та програвачами, а вбудований у ресивер привод демонструє гарну, але не видатну якість звучання.
Воно помітно вище (для записів із однаковою роздільною здатністю) у вбудованого мережевого плеєра, який відтворює цифрові потоки, що надходять із пристроїв локальної мережі та з Інтернету. Приєднати до неї Marantz Melody X (M-CR612) можна як кабелем до Ethernet-порту на задній панелі, так і через Wi-Fi. Ресивер обладнаний технологією HEOS, що не тільки дає змогу використовувати зручний застосунок HEOS App (для iOS і Android) для керування його роботою, але й відкриває доступ до мультирумних рішень із додатковими HEOS-пристроями — колонками, ресиверами та т.д.
Після «прописування» компонента в локальній мережі з його допомогою можна програвати аудіофайли, що зберігаються на мережевому сервері або в комп'ютері, а також слухати програми інтернет-радіо TuneIn або отримати доступ до контенту музичних інтернет-сервісів Spotify Connect, Deezer, Tidal, Napster, Soundcloud и прочих.
Marantz Melody X (M-CR612) обладнаний двома цифровими оптичними входами, до яких можна під'єднати ТВ, супутникову приставку, Blu-ray-програвач, що дасть змогу замінити непотрібні, зазвичай, звук телевізорних динаміків на набагато більш пристойний від Hi-Fi-системи з колонок і ресивера. Апарат може автоматично вмикатися під час отримання аудіосигналу на ці входи та навіть виконувати найпростіші команди з пульта ДК телевізора.
На задній панелі розміщений USB-порт (тип A) для жорстких дисків або флешок. Вставляти їх незручно, але зрозуміти розробників теж можна: навіщо псувати елегантну симетрію передньої панелі ще одним входом, якщо його роль, як і CD-привода, постійно знижується. Зараз персональна музика все частіше зберігається в смартфонах, а відтворювати її можливо без дротів за допомогою технологій Bluetooth і AirPlay 2, якими обладнаний ресивер.
Marantz Melody X (M-CR612) також має аналогові RCA-входи та вихід. Перший дасть змогу використовувати його вбудований підсилювач зі стороннім джерелом, а другий — за потреби подати сигнал на інший підсилювач. Передбачений також вихід на активний сабвуфер.
Крім того, варто згадати FM/AM-тюнер, а також марне в нас DAB-радіо. Саме передбачена для їхнього приймання антена входить до комплекту і встановлюється в гніздо на задній панелі — водночас без антени, спеціально призначеної для Wi-Fi, новий ресивер Marantz якось обходиться.
Трохи наловившись, керувати роботою Marantz Melody X (M-CR612), зокрема й відтворенням контенту з локальної мережі та інтернету, можна як за допомогою дисплея та кнопок на передній панелі, так і з пульта дистанційного керування. Однак застосунок HEOS App набагато краще підходить для навігації величезними ресурсами музичних інтернет-сервісів, а також локальних мережевих сховищ аудіофайлів. На екрані планшета або смартфона з'являються обкладинки альбомів і великий обсяг додаткової інформації.
Нарешті, Marantz Melody X (M-CR612) розуміє і виконує голосові команди за допомогою відповідних помічників: Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri.
Як уже згадувалося, Marantz Melody X (M-CR612) забезпечує три варіанти під'єднання колонок. Для цього призначені чотири пари роз'ємів на задній панелі, а використовуючи меню на дисплеї та кнопку Speaker A/B на пульті, можна встановити необхідний режим роботи вбудованого підсилювача.
Складувані за ціновим рівнем симпатичні поличники АС Castle Durham 3 допускають комутацію за схемою bi-amping. Водночас разом з Marantz Melody X (M-CR612) вони демонструють енергійне, об'ємне, наділене глибоким басом звучання. CD «The Best of Play Bach» з джазовими перекладами класики у виконанні тріо Ж. Лусьє подається вельми захопливо. Образи інструментів чітко сфокусовані на масштабній, що тягнеться й за межі розташування пари колонок сцені. Вони грають бадьоро, ритмічно, емоційно. Рояль виступає злагоджено, рівномірно у всіх своїх октавах, перкусія дзвінка, різноманітна, впізнавана, контрабас забирає дуже глибоко вниз — навіть здивуючись, як це можливо з не найбільшими поличниками. Звук дуже ефектний і захопливий.
Однак варто зазначити, що НЧ трохи затягнуті та нерозбірливі. Брак організованості й детальності стає помітний на симфонічній музиці. Перший епізод балетної сюити «Ромео та Джульєтта» С. Прокоф'яна «Народний танець» звучить ритмічно, бадьоро — сцена велика, але групи інструментів на ній промальовані не цілком правдиво. Мікродинаміка, настільки важлива для відтворення класики властивість, також залишає бажати найкращого.
Якщо ж колонки під'єднати до CD-ресивера в однокабельному режимі, то звучання стає хоч і менш ефектним, зате ближчим до того, що називається аналітичність. Сцена набуває організованості та чіткості, тембри інструментів — вірогідності, проте не можна від недорогих полочників вимагати того, на що вони не розраховані.
Проте кортить зрозуміти, а на що ж здатний Marantz Melody X (M-CR612), якщо в компаньйони до нього запросити серйознішу й дорожчу акустику. Компактні підлоги Dynaudio Evoke 30 з досить високою чутливістю продемонстрували, що апарат виходить на дуже гідний рівень якості звуку. Як і всі інші АС цієї компанії, вони не припускають двокабельного під'єднання.
Така система створює природне, повнокровне та детальне звучання з глибокими та текстурними басами. Вона забезпечує повноцінне та емоційне оповідання в епізоді «Смерти Тібальда» із вищезгаданої сюїти. Усі групи інструментів оркестру точно розподілені на масштабній сцені, вони грають злагоджено та тембрально насичено.
Якщо від програвання CD перейти до стримінгу контенту, наприклад, з інтернет-сервісу Deezer, то звук стає ще кращим: підвищується детальність, зміни динаміки виконуються стрімкіше і водночас тонше, що додає виразності та плавності подавання музичного матеріалу.
Голоси солістів, Нетребко та Вільязона, у дуетах з опери «Травіата» з альбому «Violetta» звучали жваво, наповнено, артикульовано, красиво переплітаючись і доповнюючи один одного.
Композиції групи Muse з альбомом «Black Holes and Revelations» потішили глибиною й пружністю басових ліній, масштабністю заповненою акустичними ефектами сцени, які чудово сфокусувалися природним і розбірливим вокалом. Перепади динаміки передавалися легко, без помітних зусиль із боку ресивера, з чудовою детальністю як на малій, так і на високій гучності.
Як видно, дві пари виходів на АС підвищують функціональну гнучкість Marantz Melody X (M-CR612): звучання одних і тих самих колонок нескладно зробити енергійнішим і заводним або надати йому точність і організованість. Крім того, можна подавати сигнал на дві пари АС у різних кімнатах. У будь-якому разі, підбору акустики для цього мережевого CD-ресивера варто приділити особливу увагу, але не через примхливий характер апарата, а з міркувань співвідношення ціни та якості, не нудьгуючи на дорожчі, ніж він сам, колонки. Отримана в результаті Hi-Fi-система може перевершити найсміливіші очікування в плані обладнаності та якості звуку.
Огляд CD-ресивера Marantz Melody X (M-CR612) від порталу Hi-Fi News
Marantz Melody X (або M-CR612, якщо використовувати фактичне позначення цієї моделі) — це компактна стереосистема, або, як кажуть маркетологи, система «все-в-одному». Компанія Marantz вже багато років розробляє моделі цього класу і цілком досягла цього. Втім, і така техніка сама по собі має постійний попит. Навіть за наявності великої кількості різних бездротових колонок, недорогих AV-компонентів і саундбарів багато користувачів вибирають саме такі системи. Практично всі японські компанії мають такі моделі у своїх каталогах. Однак в останні роки ці маленькі системи навчилися нових цікавих трюків. Тепер замість (або на додаток) звичних CD-плеєрів і аналогових тюнерів вони обзавоювалися дещо цікавіше, і у представленій у нашому огляді Melody X дійсно дуже гарний набір функцій.
Однак який практичний сенс у таких системах? Наприклад, компанія Marantz пропонує ресивер Marantz NR1200 з HDMI, а якщо до вартості Melody X додати ціну пари колонок, то вийде практично та сама сума, за яку можна придбати Naim Mu-So QB2 з уже вбудованою акустикою. Чи має сенс купувати такі системи 2020 року?
Не можна сказати, що Melody X розроблялася «з нуля». Ця система замінює попередню модель M-CR611 і має схожий дизайн, хоча й трохи допрацьований. Відмінність (крім оригінальної назви Melody X) між цими моделями швидше еволюційні, ніж революційні, але все одно цікаві.
Першою й найпомітнішою особливістю Melody X є те, що в ній вдалося зберегти базовий функціонал попередників. Вона обладнана CD-приводом, FM-тюнером (хоча приймання AN-діапазону тут була виключена). Також передбачений лінійний вхід на роз'ємах RCA для якогось зовнішнього аналогового джерела.
Тепер перейдемо до сучасніших функцій Melody X. У системи з'явилася пара оптичних входів, а також можливості стримінгу за Erhernet або Wi-Fi, за технологією HEOS. Це означає, що Melody X, крім потокового відтворення файлів PCM (до 24 бітів/192 кГц) і DSD128, має доступ до всіх основних on-line сервісів типу Qobuz, а також може працювати в системах мультирум з іншими пристроями HEOS, під керуванням мобільного застосунка (iOS або Android).
Однак цим мультирум-можливості системи не вичерпні. Melody X має AirPlay 2, тому її можна згрупувати з іншими сумісними пристроями, якщо ви чому-небудь не хочете використовувати HEOS. Також Melody X сумісна з Alexa, Google Assistant і Siri. Ця модель не має мікрофона, але вона може працювати з інтелектуальними пристроями, що мають певні «навички». З огляду на те, що Melody X має елементи керування на передній панелі, а також може працювати і через застосунок або голосові команди, систему можна вважати досить гнучкою у використанні.
Список можливостей під'єднання Melody X завершують Bluetooth (є тільки стандартний аудіокодек SBC) і пара роз'ємів USB-A для портативних накопичувачів. На додаток до виходів на колонки є лінійний вихід RCA, а також вихід для під'єднання сабвуфера — за допомогою його на базі Melody X можна створити систему в конфігурації 2.1. Отже, цей Marantz практично аналогічний моделі NR1200 (розваж, що в нього встановлений CD-привод замість HDMI-комутації), і досить сильно відрізняється від аналогічних компактних аудіосистем минулих років. Мабуть, найбільш грамотним у його конструкції є те, що Melody X сподобається і шанувальникам нових технологій, і шанувальникам традиційного аудіо.
Це чітко проявляється й у побудові вихідних підсилювачів системи. Потужність вбудованих підсилювачів Melody X становить 60 Вт, що забезпечує впевнену роботу з найрізноманітнішою акустикою. До того ж, «стара школа» тут полягає в тому, що вихід системи може бути сконфігурований як 4 x 30 Вт, і тоді в системі можна використовувати додаткову пару колонок — наприклад, для озвучування ще однієї кімнати. Я не можу сказати, що рахує цю функцію такою вже популярною, але, можливо, саме з огляду на широкі можливості з прослуховування музики на Melody X вона виявиться цілком зажаданою. По крайнейде те, що колонки перемикаються і з пульта ДК, можна тільки привітувати.
Як і в разі Marantz NR1200, мобільний застосунок для Melody X побудований на базі HEOS, але доповнений можливостями керування CD, тюнером та іншими необхідними функціями. Насправді дистанційне керування дископриймачем має незвичний вигляд — вам усе одно доведеться підійти до системи, щоб поставити диск. Але загалом кілька варіантів керування системою можна розглядати як великий плюс. Як і раніше, на мою думку застосунок HEOS не ідеальний. Мені не подобаються функції чергою/заміни черзі композицій, а для рендерингу моєї бібліотеки може знадобитися деякий час, але загалом всеажало стабільно й без зависань упродовж усього часу тестування Melody X.
Як уже згадувалося, зовні Melody X дуже схожа на свого попередника, але це не так уже й погано. Дизайн системи цілком впізнаваний і відповідає фірмовому стилю, але водночас Melody X відповідає всім вимогам ергономіки. Дисплей у системи чіткий, легко читаний і зі зручним скролінгом.
Якість складання цієї моделі гарна, якщо не чудова за такої вартості. Як і деякі інші моделі цього класу, Marantz має непоганий вигляд із близької відстані, проте, якщо ви використовуватимете її тільки для стримінгу музики, апарат можна буде сховати й далі. Пульт дистанційного керування трохи перевантажений кнопками, але всі основні органи керування розташовані зручно. Гнізда на задній панелі надійні, а їхнє розташування добре продумане.
Під час роботи з акустикою Definitive Technology Demand D7 Marantz Melody X повністю виправдана своєю назвою — система звучала красиво. Під час відтворення One True Pairing Melody X звучала динамічно та детально, але водночас з невеликим акцентом на середніх частотах, що робилося особливо приємним. Енергійна та заводна композиція I'm Not Afraid звучала набагато цікавіше, ніж можна було б очікувати від системи «все-в-одному», хай навіть і з парою таких чудових колонок.
Melody X, безсумнівно, допомагає використання ЦАП AKM так само, як і моделі Marantz NR1200. Звичайно, мікросхема перетворювача не є вирішальним чинником для загальної якості звуку, але все ж вона надає певну насолоду тональному балансу Melody X. Завдяки цьому система чудово працює навіть із неідеально записаних матеріалом. Під час прослуховування вибухового Derdang Derdang від Archie Bronson Outfit (великолепний, але гострозданний альбом) стало зрозуміло, що Marantz може звучати по-справжньому енергійно та потужно. Нехай її звук і не передає найдрібніших подробиць композицій, але зате він захопливий і музичний.
Звичайно, це не ідеальна система. Баси в Marantz не такі потужні, як у деяких недорогих інтегральних підсилювачів, і навіть під'єднання колонок із ширшим діапазоном НЧ, як-от Acoustic Energy AE500 фактично нічого не змінює. Частково це говорить про те, що з Melody X чудово працюватимуть недорогі колонки, які вона зможе належним чином розкачати. Звичайно, ви завжди можете ввімкнути в систему сабвуфер, щоб підвищити відбій на басах.
Чим довше ви слухаєте, тим стає зрозуміліше, що Melody X чудово справляється з найрізноманітнішим музичним контентом: і стримінгом через Deezer і Spotify, і з файлами High resolution. Система звучить добре і з Lossy-форматами — якість, якою може похвалитися невелика кількість Hi-Fi-техніки.
Це стосується і CD. Я слухав кілька дисків, які скупчив на свій сервер багато років тому, і їхнє звучання не вирізнялося від файлів-копій. Транспортний механізм працює тихо, диск швидко завантажується і плеєр стабільно працює навіть із зношеними CD. Якщо ви шукаєте систему, яка б поєднала в собі й «старі», і нові аудіотехнології, то Melody X буде гарним вибором.
Є також маленька проблема під час озвучування телепрограм і фільмів, де використання ресивера NR1200 буде кращим. Втім, в описі Melody X сказано: «Найкраща якість звуку, ніж у саундбара», і з цим складно сперечатися. З двома колонками, встановленими на належному відстані з обох боків від екрана, Melody X чудово доповнить будь-який телевізор. Трохи знижена деталізація звуку може означати втрату артикуляції під час передавання тихих діалогів, але в тому, що стосується масштабності, динаміки, широти сцени та загального звукового напору Melody X з її двома колонками не залишає саундбарам жодних шансів.
Систему, подібну до Melody X, я останній раз тестував досить давно. Спочатку я не до кінця розуміє, у чому полягає перевага такої моделі «все в одному», але згодом Melody X майже підкорила мене. Позаяк між активними бездротовими колонками та звичайними системами ця модель працює дуже непогано. За ціною Naim Mu-So Qb2 ви можете придбати Melody X з колонками, які дає продемонструвати всі її таланти. І водночас в такій системі Marantz перевершить чудовий Naim із погляду натуральності стереокартини. З урахуванням усіх своїх переваг Marantz Melody X абсолютно заслужено отримує наш титул «Найкраща Покупка».
Характеристики Marantz Melody X M-CR612
Вихідна потужність 2 х 60 Вт або 4 х 30 Вт (6 Ом)
Діапазон частот 10 Гц — 40 кГц (аналоговий вхід)
Коефіцієнт гармонік 0,1% (аналоговий вхід)
Співвідношення сигнал/шум 90 дБ (аудіо)
Регулювання тембру 100 Гц (± 10 дБ), 10 кГц (± 10 дБ)
Відтворення MP3, WMA, WAV (24 біт/192 кГц), ALAC (24 біт/96 кГц), FLAC(24 біт/192 кГц), DSD 2,8
Відтворення без пауз є
USB (задня панель) USB audio
Під'єднання Ethernet, Wi-Fi, Airplay 2, Bluetooth (NFC)
Підтримка HEOS є
Інтернет-радіо є
Підтримка сервісів Spotify, Tidal, Napster, Deezer
Голосові системи Google Assistant, Apple Siri
Тюнер FM (87,5 — 108 МГц)
Входи USB, 2 оптичних, 2 лінійних
Виходи на навушники, на сабвуфер, на 2 АС (гвинтові клеми)
Споживана потужність 45 Вт (номінальна)
Керувальний застосунок Marantz Remote Amp
Габарити (ШхВхГ) 280 x 111 x 303 мм
Вага 3,4 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | Marantz |
Особливості | Підтримка AirPlay, FM-радіо, Пульт дистанційного керування, Підтримка Wi-Fi, Вбудований Bluetooth |
Стан | Новий |
Тип | CD-ресивер |
Користувальницькі характеристики | |
Головна | Мережеві програвачі |
Колір корпусу | Black |
- Ціна: 43 260 ₴