Акустична система Sonus Faber Electa Amator III, випущена до 35-річної річниці італійської компанії, відноситься до особливої «касти» Special Edition і являє собою вже третє втілення легендарної моделі Electa Amator зразка 1987 року — однією з перших поличних АС бренду, яка в підсумку стала бестселером.
Sonus Faber Electa Amator III має ефектний і легко впізнаваний дизайн з округлими кутами і плавними гранями. Колонка має акустично інертним корпусом з цільного масиву деревини (горіх), який може похвалитися чудовим демпфіруванням. Нижня панель корпусу виготовлена з каррарського мармуру і відділена від масиву тонкої латунної прошарком. Завдяки такому поєднанню різних матеріалів поліпшуються антивібраційні властивості всієї конструкції. Фасад і задня частина отримали стильну «лакшері»-обробку натуральною шкірою, виконане вручну досвідченими майстрами, а цілий порт фазоінвертора винесено в тил.
Sonus Faber Electa Amator III комплектується 28-міліметровим твітером H28 XTR-04 з м'якою купольної мембраною, перед якою встановлено трипроменевою розсікач зі спеціальним демпфуючим елементом у центрі — мініатюрним латунним гвинтом. Гвинт стосується верхньої точки купола і сприяє усуненню паразитного резонансу. Так працює фірмова технологія DAD (Damped Apex Dome). Твітер включає в себе виточену з цілісного шматка деревини акустичну камеру, яка забезпечує захист від впливу випромінювання мідбасового драйвера. Sonus Faber Electa Amator III комплектується спеціально розробленим для даного проекту 180-міліметровим СЧ/НЧ-драйвером MW18XTR-04 з дифузором з целюлози та інших натуральних волокон. Динаміки закриваються стильним фігурним грилем, який кріпиться до фронтальної панелі з допомогою магніту.
Кросовер в Sonus Faber Electa Amator III має антирезонансную конструкцію і використовує фірмову технологію Paracross Topology, а в його ланцюгах встановлені комплектуючі високого класу, в тому числі котушки індуктивності Jantzen без сердечників, що володіють низьким опором. Вхідні термінали колонки являють собою чотири високоякісні гвинтові клеми, за допомогою яких стає доступним бивайринговое або биампинговое підключення. Акустична система комплектується добротними фірмовими стійками, виконаними з анодованого алюмінію і заповненими демпфуючим матеріалом. Платформи стійок виготовлені з каррарського мармуру, оснащені шипами і відокремлені від колон тонким прошарком з латуні.
Огляд Sonus Faber Electa Amator III від порталу SalonAV
В самому виборі компактної поличної моделі на роль ювілейного символу мені бачиться дуже тонкий розрахунок. Найчастіше, відзначаючи свої досягнення за кілька десятиліть, компанії випускають щось грандіозне, складне і дороге, а іноді і обмеженим тиражем. Італійські ж майстри вирішили зробити подарунок не тільки максимально можливій кількості своїх шанувальників, але й залучити нову аудиторію.
Крім того, системи, отримали ювілейний статус, не так вже й прості, як може здатися, і у них багата історія. Перша версія Electa Amator вийшла через чотири роки після заснування компанії, у 1987-му, і стала бестселером на італійському ринку. Наступна, Electa Amator II, побачила світ через десять років, це була більш складна конструкція з пасивним драйвером, встановленим на задній стінці. Відмінною рисою обох моделей стали спеціально розроблені під них стійки, виконані з металу, дерева і мармуру.
Ювілейні Electa Amator III успадкували від попередниць їх кращі риси і придбали нові, більш сучасні. Двосмугові монітори реалізовані в компактному корпусі, в конструкції якого прийняті найсуворіші заходи щодо усунення сторонніх призвуків і забарвлення звучання з використанням фірмового способу розсіювання вібрацій. Вся робота ручна: стінки товщиною 25 мм із закругленими ребрами виточується з масиву горіха, передня і задня площини обклеюються натуральною шкірою. У підставі – 3-сантиметрова плита з каррарського мармуру, формою повторює обводи корпусу. Між нею і дерев'яними стінками прокладений лист латуні. Поєднання матеріалів з різними властивостями і масами перешкоджає поширенню вібрацій.
Зовнішня площина лицьовій панелі звужується у верхній частині – такий профіль, перешкоджає виникненню ранніх відбиттів і інтерференції, покращує лінійність на високих частотах. Твітер з 28-міліметровим шовковим куполом має запатентовану конструкцію DAD (Damped Apex Dome), тобто «демпфированная вершина купола».
Як видно на фото, це суто механічне рішення – в місці перетину променів зірки, що захищає твітер, укручується латунний гвинт, який загостреним кінцем стосується центру купола. Через цей точковий контакт «заземлюються» на масу місцеві резонанси випромінюючої поверхні. Цей метод краще демпфуючої просочення, яка глушить не тільки резонанси, але і корисний сигнал. Твітер, встановлений в Electa Amator III працює до 35 кГц, так що може позмагатися з стрічковими. Щоб заднє випромінювання мідбасової головки не впливало на купол зсередини, він закритий обтічним склянкою, виточеним з дерева.
Нижній і середній діапазони віддані драйверу з фірмовим 6,5-дюймовим дифузором, до складу якого входить целюлоза та рослинні волокна, в т. ч. і від виду з ботанічною назвою «Гібіскус коноплевий». Причому конусоподібні заготовки не пресуються, а висушуються природним чином в суворо визначених умовах. За рахунок цього виходить легка і міцна структура з оптимальним внутрішнім демпфіруванням. Нижня межа 40 Гц забезпечується еластичним підвісом з великим профілем і підтримкою фазоінвертора, порт якого виведено назад.
Смуги діляться фільтрами, побудованими за власною топології Paracross topology, що дозволяє отримати злите звучання за рахунок точного тимчасового погодження обох випромінювачів. Схема з частотою розділу 2600 Гц зібрана з поліпропіленових конденсаторів Clarity Cap ESA і котушок індуктивності Jantzen «на повітрі». Плата захищена від вібрацій, сигнал від підсилювача до фільтрів подається через чотири замовні клеми, встановлені на золотистої декоративної пластині з гравіюванням. Тканинні грилі теж з родзинкою – їх форма і чіткі опуклі межі повторюють рельєф лицьовій панелі. Відчувається, що дизайнери попрацювали з фантазією.
Стійки складають єдине ціле з моніторами – мармурове підставу корпусу двома болтами кріпиться до настановної майданчику. Подвійна 70-сантиметрова колона спирається на мармурову платформу розміром 30 х 35 см, в яку через різьбові втулки вкручуються шипи. Загальна маса конструкції виходить більш 25 кг. В цілому ж творці моніторів хотіли відтворити той вінтажний саунд, притаманний першим «Аматорів» — звідси і форма корпусу, і вибір матеріалу для дифузорів, і лаконічний фазолинейный фільтр.
Як правило, перше, на що звертаєш увагу при прослуховуванні акустики, це бас або динаміка, тобто якості, які розкриваються відразу. У нашому ж випадку найбільший ефект справила співучість моніторів. У них дуже рівний характер з плавною і живий подачею, натуральним відтворенням вокалу, як чоловічого, так і жіночого. І досягається це за рахунок лінійності тонального балансу, малих спотворень, тимчасового узгодження звуків з різною частотою, відсутність забарвлення і сторонніх призвуків. Досягти всього цього дуже непросто, і тут, звичайно, позначається досвід та музичний смак італійських майстрів.
Найцікавіше, що така гармонія не йде на шкоду при відтворенні музики жорсткою і зарядженої енергією – все, що є в запису, монітори піднесуть без найменшої незручності. І стійки їм дуже до речі – надають опору не тільки в буквальному, а й переносному значенні. Велика приєднана маса структурує нижній діапазон: удар передається впевнено, щільно зібраний бас, в ньому немає ні в'ялості, ні легкою умовності, притаманною колонкам, встановленим на що попало. Тому не варто називати Electa Amator III полочниками – це, швидше, компактні підлогові системи з цілком переконливим динамічним потенціалом.
А також з перевагами, притаманними двосмуговим систем. Близьке розташування драйверів обумовлює характер випромінювання, близьке до точкового джерела. І, як наслідок – чітку стерео картинку з гострою фокусуванням уявних образів, частина яких на метр-півтора йдуть за передню лінію.
Звукове високий дозвіл по всьому діапазону, але найприємніше враження справляє в правому спектрі – микродинамических нюансів багато, вони подаються на рідкість делікатно і натурально. Якщо італійські розробники і хотіли внести в звучання Electa Amator III ностальгічні нотки, то це відчувається, насамперед, за дещо пом'якшеній подачі повітряних обертонів.
Та й середня смуга відрізняється підвищеною інформативністю: монітори миттєво відреагували на перемикання моноблоків Audio Research Reference 160M з триодного в ультралинейный (пентодный) режим. Зросла не тільки загальна динаміка і енергетика, але і спектральна щільність у верхній середині, з-за чого вона стала сприйматися трохи більш жорсткою і агресивною. В тріоді ж все збалансовано і комфортно. Незалежно від режиму подача моніторів дуже ефектна завдяки багатству тембральних відтінків, особливо на якісних записах акустичних інструментів.
Головне ж достоїнство нових «Аматорів», безумовно, полягає в умінні зберегти автентичність відтворюваної музики, передати її суть, не зміщуючи акцентів і не вносячи нічого зайвого. Така делікатність і точність припаде до смаку навіть дуже прискіпливим меломанам, для яких, власне, і створювалися монітори (Amator перекладається як «любитель»). І подання Electa Amator III в якості ювілейного проекту вже не викликає питань.
Характеристики Sonus Faber Electa Amator III
Тип корпусу фазоінверторний, порт вбудований у задню стінку
Кількість смуг 2
Кількість динаміків 2
Діапазон частот 40-35000 Гц
Чутливість 88 дБ (2,83 В/1 м)
Імпеданс 4 Ом (номінальний)
Рекомендована потужність підсилювача 35-200 Вт на канал
Максимальне подається напруга 20 У
ВЧ-випромінювач 28 мм твітер H28 XTR-04 з шовкової купольної мембраною і технологією Damped Apex Dome (DAD)
СЧ/НЧ-випромінювач 180 мм СЧ/НЧ-драйвер MW18XTR-04 з дифузором з целюлози та інших натуральних волокон
Частота розділу смуг 2500 Гц
Кросовер схемотехніка Paracross Topology
Вхідні роз'єми 4 гвинтові клеми
Габарити колонки (ШхВхГ) 235х375х360 мм
Габарити стійки (ШхВхГ) 300х720х350 мм
Вага колонки 14,6 кг
Вага стійки 9,5 кг
Sonus Faber Electa Amator III має ефектний і легко впізнаваний дизайн з округлими кутами і плавними гранями. Колонка має акустично інертним корпусом з цільного масиву деревини (горіх), який може похвалитися чудовим демпфіруванням. Нижня панель корпусу виготовлена з каррарського мармуру і відділена від масиву тонкої латунної прошарком. Завдяки такому поєднанню різних матеріалів поліпшуються антивібраційні властивості всієї конструкції. Фасад і задня частина отримали стильну «лакшері»-обробку натуральною шкірою, виконане вручну досвідченими майстрами, а цілий порт фазоінвертора винесено в тил.
![]() |
Sonus Faber Electa Amator III комплектується 28-міліметровим твітером H28 XTR-04 з м'якою купольної мембраною, перед якою встановлено трипроменевою розсікач зі спеціальним демпфуючим елементом у центрі — мініатюрним латунним гвинтом. Гвинт стосується верхньої точки купола і сприяє усуненню паразитного резонансу. Так працює фірмова технологія DAD (Damped Apex Dome). Твітер включає в себе виточену з цілісного шматка деревини акустичну камеру, яка забезпечує захист від впливу випромінювання мідбасового драйвера. Sonus Faber Electa Amator III комплектується спеціально розробленим для даного проекту 180-міліметровим СЧ/НЧ-драйвером MW18XTR-04 з дифузором з целюлози та інших натуральних волокон. Динаміки закриваються стильним фігурним грилем, який кріпиться до фронтальної панелі з допомогою магніту.
![]() |
Кросовер в Sonus Faber Electa Amator III має антирезонансную конструкцію і використовує фірмову технологію Paracross Topology, а в його ланцюгах встановлені комплектуючі високого класу, в тому числі котушки індуктивності Jantzen без сердечників, що володіють низьким опором. Вхідні термінали колонки являють собою чотири високоякісні гвинтові клеми, за допомогою яких стає доступним бивайринговое або биампинговое підключення. Акустична система комплектується добротними фірмовими стійками, виконаними з анодованого алюмінію і заповненими демпфуючим матеріалом. Платформи стійок виготовлені з каррарського мармуру, оснащені шипами і відокремлені від колон тонким прошарком з латуні.
Огляд Sonus Faber Electa Amator III від порталу SalonAV
В самому виборі компактної поличної моделі на роль ювілейного символу мені бачиться дуже тонкий розрахунок. Найчастіше, відзначаючи свої досягнення за кілька десятиліть, компанії випускають щось грандіозне, складне і дороге, а іноді і обмеженим тиражем. Італійські ж майстри вирішили зробити подарунок не тільки максимально можливій кількості своїх шанувальників, але й залучити нову аудиторію.
![]() |
Крім того, системи, отримали ювілейний статус, не так вже й прості, як може здатися, і у них багата історія. Перша версія Electa Amator вийшла через чотири роки після заснування компанії, у 1987-му, і стала бестселером на італійському ринку. Наступна, Electa Amator II, побачила світ через десять років, це була більш складна конструкція з пасивним драйвером, встановленим на задній стінці. Відмінною рисою обох моделей стали спеціально розроблені під них стійки, виконані з металу, дерева і мармуру.
Ювілейні Electa Amator III успадкували від попередниць їх кращі риси і придбали нові, більш сучасні. Двосмугові монітори реалізовані в компактному корпусі, в конструкції якого прийняті найсуворіші заходи щодо усунення сторонніх призвуків і забарвлення звучання з використанням фірмового способу розсіювання вібрацій. Вся робота ручна: стінки товщиною 25 мм із закругленими ребрами виточується з масиву горіха, передня і задня площини обклеюються натуральною шкірою. У підставі – 3-сантиметрова плита з каррарського мармуру, формою повторює обводи корпусу. Між нею і дерев'яними стінками прокладений лист латуні. Поєднання матеріалів з різними властивостями і масами перешкоджає поширенню вібрацій.
![]() |
Зовнішня площина лицьовій панелі звужується у верхній частині – такий профіль, перешкоджає виникненню ранніх відбиттів і інтерференції, покращує лінійність на високих частотах. Твітер з 28-міліметровим шовковим куполом має запатентовану конструкцію DAD (Damped Apex Dome), тобто «демпфированная вершина купола».
Як видно на фото, це суто механічне рішення – в місці перетину променів зірки, що захищає твітер, укручується латунний гвинт, який загостреним кінцем стосується центру купола. Через цей точковий контакт «заземлюються» на масу місцеві резонанси випромінюючої поверхні. Цей метод краще демпфуючої просочення, яка глушить не тільки резонанси, але і корисний сигнал. Твітер, встановлений в Electa Amator III працює до 35 кГц, так що може позмагатися з стрічковими. Щоб заднє випромінювання мідбасової головки не впливало на купол зсередини, він закритий обтічним склянкою, виточеним з дерева.
![]() |
Нижній і середній діапазони віддані драйверу з фірмовим 6,5-дюймовим дифузором, до складу якого входить целюлоза та рослинні волокна, в т. ч. і від виду з ботанічною назвою «Гібіскус коноплевий». Причому конусоподібні заготовки не пресуються, а висушуються природним чином в суворо визначених умовах. За рахунок цього виходить легка і міцна структура з оптимальним внутрішнім демпфіруванням. Нижня межа 40 Гц забезпечується еластичним підвісом з великим профілем і підтримкою фазоінвертора, порт якого виведено назад.
Смуги діляться фільтрами, побудованими за власною топології Paracross topology, що дозволяє отримати злите звучання за рахунок точного тимчасового погодження обох випромінювачів. Схема з частотою розділу 2600 Гц зібрана з поліпропіленових конденсаторів Clarity Cap ESA і котушок індуктивності Jantzen «на повітрі». Плата захищена від вібрацій, сигнал від підсилювача до фільтрів подається через чотири замовні клеми, встановлені на золотистої декоративної пластині з гравіюванням. Тканинні грилі теж з родзинкою – їх форма і чіткі опуклі межі повторюють рельєф лицьовій панелі. Відчувається, що дизайнери попрацювали з фантазією.
![]() |
Стійки складають єдине ціле з моніторами – мармурове підставу корпусу двома болтами кріпиться до настановної майданчику. Подвійна 70-сантиметрова колона спирається на мармурову платформу розміром 30 х 35 см, в яку через різьбові втулки вкручуються шипи. Загальна маса конструкції виходить більш 25 кг. В цілому ж творці моніторів хотіли відтворити той вінтажний саунд, притаманний першим «Аматорів» — звідси і форма корпусу, і вибір матеріалу для дифузорів, і лаконічний фазолинейный фільтр.
Як правило, перше, на що звертаєш увагу при прослуховуванні акустики, це бас або динаміка, тобто якості, які розкриваються відразу. У нашому ж випадку найбільший ефект справила співучість моніторів. У них дуже рівний характер з плавною і живий подачею, натуральним відтворенням вокалу, як чоловічого, так і жіночого. І досягається це за рахунок лінійності тонального балансу, малих спотворень, тимчасового узгодження звуків з різною частотою, відсутність забарвлення і сторонніх призвуків. Досягти всього цього дуже непросто, і тут, звичайно, позначається досвід та музичний смак італійських майстрів.
![]() |
Найцікавіше, що така гармонія не йде на шкоду при відтворенні музики жорсткою і зарядженої енергією – все, що є в запису, монітори піднесуть без найменшої незручності. І стійки їм дуже до речі – надають опору не тільки в буквальному, а й переносному значенні. Велика приєднана маса структурує нижній діапазон: удар передається впевнено, щільно зібраний бас, в ньому немає ні в'ялості, ні легкою умовності, притаманною колонкам, встановленим на що попало. Тому не варто називати Electa Amator III полочниками – це, швидше, компактні підлогові системи з цілком переконливим динамічним потенціалом.
А також з перевагами, притаманними двосмуговим систем. Близьке розташування драйверів обумовлює характер випромінювання, близьке до точкового джерела. І, як наслідок – чітку стерео картинку з гострою фокусуванням уявних образів, частина яких на метр-півтора йдуть за передню лінію.
![]() |
Звукове високий дозвіл по всьому діапазону, але найприємніше враження справляє в правому спектрі – микродинамических нюансів багато, вони подаються на рідкість делікатно і натурально. Якщо італійські розробники і хотіли внести в звучання Electa Amator III ностальгічні нотки, то це відчувається, насамперед, за дещо пом'якшеній подачі повітряних обертонів.
Та й середня смуга відрізняється підвищеною інформативністю: монітори миттєво відреагували на перемикання моноблоків Audio Research Reference 160M з триодного в ультралинейный (пентодный) режим. Зросла не тільки загальна динаміка і енергетика, але і спектральна щільність у верхній середині, з-за чого вона стала сприйматися трохи більш жорсткою і агресивною. В тріоді ж все збалансовано і комфортно. Незалежно від режиму подача моніторів дуже ефектна завдяки багатству тембральних відтінків, особливо на якісних записах акустичних інструментів.
![]() |
Головне ж достоїнство нових «Аматорів», безумовно, полягає в умінні зберегти автентичність відтворюваної музики, передати її суть, не зміщуючи акцентів і не вносячи нічого зайвого. Така делікатність і точність припаде до смаку навіть дуже прискіпливим меломанам, для яких, власне, і створювалися монітори (Amator перекладається як «любитель»). І подання Electa Amator III в якості ювілейного проекту вже не викликає питань.
Характеристики Sonus Faber Electa Amator III
Тип корпусу фазоінверторний, порт вбудований у задню стінку
Кількість смуг 2
Кількість динаміків 2
Діапазон частот 40-35000 Гц
Чутливість 88 дБ (2,83 В/1 м)
Імпеданс 4 Ом (номінальний)
Рекомендована потужність підсилювача 35-200 Вт на канал
Максимальне подається напруга 20 У
ВЧ-випромінювач 28 мм твітер H28 XTR-04 з шовкової купольної мембраною і технологією Damped Apex Dome (DAD)
СЧ/НЧ-випромінювач 180 мм СЧ/НЧ-драйвер MW18XTR-04 з дифузором з целюлози та інших натуральних волокон
Частота розділу смуг 2500 Гц
Кросовер схемотехніка Paracross Topology
Вхідні роз'єми 4 гвинтові клеми
Габарити колонки (ШхВхГ) 235х375х360 мм
Габарити стійки (ШхВхГ) 300х720х350 мм
Вага колонки 14,6 кг
Вага стійки 9,5 кг
Характеристики
Основні | |
---|---|
Виробник | Sonus Faber |
Стан | Новий |
Колір корпусу | |
Колір корпусу | Walnut |
Інформація для замовлення
- Ціна: 378 000 ₴/пара