Отримайте цю позицію безкоштовно при покупці «Dali Katch One Soundbar Iron Black»
0,01 ₴
+ 1 РІК ГАРАНТІЇ
Dali Katch One
Dali Katch One - елегантний саундбар з кришталево чистим звучанням від данської компанії DALI
Dali Katch One. Телевізійні екрани стають дедалі тоншими та тоншими, що, на жаль, також впливає на їхню якість звучання. Тому додавання зовнішньої звукової панелі є поширеним рішенням для поліпшення звуку телевізора. Проте знайти звукову панель, яка пропонує чудовий звук, а також чудовий дизайн, не так-то легко. Саундбар Dali Katch One ідеально підходить для такого випадку.
Як видно з назви, основою саундбара для Dali Katch One слугувала портативна колонка Katch. Саундбар має згладжені кути на краях корпусу. На верхній панелі розташовується кнопка увімкнення і п'ять кнопок керування: гучність, перемикання входів, bluetooth і кнопка еквалайзера, що містить у собі запрограмовані варіанти звукового поля, розрахунку для прослуховування музики та перегляду кінофільмів
Dali Katch One можна під'єднати до джерела звуку через HDMI, оптику або аналоговий вхід, так само є бездротовий функціонал: Bluetooth підтримує кодеки AAC і aptX. До порту USB можна під'єднати Chromecast Audio або інший донгл. Але ось флешку впритулити не вийде
У конструкції саундбара Dali Katch One використовуються десять динаміків, які живлять чотири підсилювачі по 50 Вт, причому, як і в оригінальній колонці Katch, динаміки розташовані з обох боків. Розробники передбачили три варіанти встановлення саундбара: за допомогою спеціального ременя, що йде в комплекті, настінних кріплень або підставки. У комплекті йде пульт ДК. Саундбар Dali Katch One доступний у трьох кольорах: білий, чорний і сірий.
Очевидною відмінністю від інших звукових телевізійних систем є надзвичайно елегантний зовнішній вигляд Dali Katch One. Корпус завширшки приблизно 86 см, виготовлений із низькорезонансного АБС, армованого скловолокном, має глибину всього 65 міліметрів, злегка закруглені кути та сяє з типовим скандинавським мінімалістським дизайном.
Варіанти встановлення та монтажу Dali Dali Katch One також привертають увагу: цю звукову панель можна прикріпити до стіни за допомогою елегантних шкіряних смужок або розмістити на телевізійній стійці на роликах, що додається, з натурального дерева.
У поєднанні з чудовою якістю складання корпусу, Dali Katch One дійсно привертає увагу. Для досягнення кращої якості звуку з досить невеликого та плоского корпусу Dali використовує спеціально розроблені драйвери з плоскими мембранами, чотири штуки яких працюють разом із чотирма іншими пасивними мембранами, щоб забезпечити максимальний низький бас із досить компактного корпусу. Два 21 мм високочастотника забезпечують кришталево чисте високочастотне відтворення Dali Katch One.
Якщо потужності драйвера та підсилювача потужності в 4 x 30 Вт (RMS) вам недостатньо, то ви легко можете використовувати сабвуфер для під'єднання окремого активного сабвуфера. Говорячи про під'єднання: роз'єм HDMI (ARC) і два оптичні цифрові входи дають змогу легко під'єднувати телевізор або інші музичні джерела. Крім того, Katch One пропонує аналоговий мініканал введення, музику можна також відтворювати через Bluetooth (aptX) зі смартфона.
Для максимально якісного звучання є також вбудований DSP, який дає драйверам Dali Katch One пікову звукову продуктивність. Крім того, звукова програма може бути додана для максимально широкої звукової сцени, яка створює враження широко рознесених динаміків. Це має сенс, особливо для музики до фільмів, оскільки дає змогу зрізноманітнювачу бути залученим у звук, майже як ніби це був справжній об'ємний звук.
Джерело та гучність можна вибрати безпосередньо на пристрої або зручно керувати з пульта дистанційного керування з дивана. Хоча Katch One не поб'є жодних рекордів у плані динаміки та глибини, у звичайних житлових приміщеннях звукова система Dali забезпечує абсолютно достатню гучність і навіть забезпечує правильний звук і точний бас. Віртуальне розширення звукової сцени також працює переконливо: як із відтворенням музики, так і зі звуком фільму, вбудований DSP натисканням кнопки забезпечує напрочуд широке та переконливе звукове поле без зміни кольору — чудово!
Огляд саундбара Dali Katch One
DALI довго запрягає, але швидко їде. Єдиний із тих, хто зберіг незалежність, датчав як завжди, сім разів відміряв, а потім різав, ставши одним з останніх виробників колонок, які розширили асортимент на змінні аудіогрупи. Спочатку на активні АС, а потім на навушники, і ось саундбар, абсолютно не схожий на інших.
Новинка має ім'я знаменитої тепер маленької колонки DALI Katch із феноменальним Hi-Fi-звуком. Назва доповнена приставкою One, яка вже зустрічалася в саундбара-первенцю Kubik One. Морфологію One якої можна трактувати двояко, а то й трійко. Наприклад, відраховувати як би від базової, «нульової» моделі-концепції. Або як «все в одному». А то й взагалі розуміти One в грецькому розумінні алфавіту, тобто м'язистий Katch-альфач.
Чисто візуально Katch One вийшов з такими ж заокругленими краями й тієї ж висоти, що й старий Katch, але розтягнутий на майже метр за шириною, як-от такса або весільний лімузин. На цьому споріднена схожість плавно завершується. Далі доведеться говорити тільки про різницю, тому що, крім загальних органів керування, перед нами зовсім інший пристрій за цілою низкою параметрів.
Якщо настільної колонки тільки в плюс була морська хвиля та гірчичні кольори, то для протяжної акустичної системи, що працює під ТВ-дисплеєм, потрібно щось більш нейтральне. Тому у Katch One комбінуються тільки три кольори — білий, чорний і сірий. Сам каркас не алюмінієвий, як у маленького Katch, а склопластиковий. Тепер пристрій уже не потребує перенесення, а його живлення здійснюється лише з розетки через кабель завдовжки трохи менш ніж 2 метри. І все ж пропустити повз око Katch One неможливо. Скандинавський дизайн нагадує про себе навіть у дрібницях — то дерев'яними опорами в комплекті, то шкіряними ремінцями для настінного кріплення. Важкий він понудить з іншими саундбарами, які зазвичай являють собою ніжку від обіднього столу, обтягнуту панчохом.
Ширина DALI Katch One приблизно відповідає межах 40-дюймового дисплея. Модуль вийшов достатньою величини, щоб не надто піклуватися про додатковий сабвуфер, хоча для нього і передбачений окремий вихід. На відміну від базової Katch, де на обидва боки профілю грав усе-таки монозвук з DSP-обробкою, модель One є чистим стереокомпонентом із потужністю 50 Вт на кожен із чотирьох каналів посилення в класі D. Чому чотири, а не два? Крім 21 мм шовкових твітерів на передній панелі, інші вісім динаміків рознесені випромінювати в обидві сторони саундбара. Отже, на фронтальній і тиловій панелях працюють пари 3,5" вуферів і 4,5" пасивних радіаторів із металізованими мембранами. З огляду на специфікацію, радіатори налаштовані на 250 Гц. Хоча без DSP-корекції теж не обійшлося.
DALI Katch One використовує два режими звучання Focus і Wide, де воно стягується до центру, або помітно збільшується «сцена». І хоча на передній панелі пристрою зовсім немає індикації, ви їх точно не переплутаєте. Перемикати режими DSP, джерела та інше можна не тільки на саундбарі, але й за допомогою пульта ДК, який у цьому разі буде дуже доречним.
У списку комутації DALI Katch One передбачений вхід HDMI з ARC каналом. Тому звук можна регулювати й на телевізорі. Ще пара цифрових входів реалізована на оптиці, воно й зрозуміло, чому не на коаксіалі — більшість дисплеїв і приставок використовують TosLink. До речі, ніде не задокументована гранична частота аудіопотоку, що надходить, на вбудований ЦАП, але експеримент показав, що за оптикою спокійно пролізає PCM 24 біт/12 кГц. Хоча в мене виникли сумніви, що хоч хтось буде містоти Hi-Res-транспорт до саундбара. Найчастіше там бутимуть Bluetooth або звуковий потік 48 кГц із телевізора.
Щодо декодерів Dolby Digital, то вони, на жаль, немає в Katch One, хоча ми знаємо, що низка онлайн-відеосервісів уже передає звукову доріжку в цьому форматі. Також пристрій не вміє працювати як Wi-Fi-клієнт. Але можна дещо затіяти на мережеву тему — звунути донгл Chromecast у силовий USB-роз'єм на тиловій панелі саундбара, а далі кабелем на мініджек вхід Aux. Ну й не забуваємо Bluetooth з підтримкою aptX.
Бездротовий сигнал через Bluetooth тримається добре — 10 метрів прямої видимості та понад 5 м через залізобетонну стіну в сусідній кімнаті, а сам звук мінімально деградує, порівнюючи з дротовим під'єднанням. Встановлюючи Katch One на місце центрального каналу для прослуховування, я передбачав, що за саунду це буде на кшталт моєї колонки Katch, тільки на стероїдах. Але ні, звуковий почерк у цих двох родичів виявився абсолютно різним.
Ясний вокальний акцент, який був наявний у настільної колонки Katch і був мені, чесно кажучи, дуже доріг, у моделі One виявився помітно згладжений. Деякі західні рецензенти щось бормалі про нестачу НЧ у саундбара. дивно. Мені так зовсім не здалося. Це швидше в моєї старої Katch замість баса якісь шелесткі резонанси аж до 100 Гц, судячи зі смуг рожевого шуму, які я по черзі згодував обом Katch. А саундбар One навпаки впевнено басил, причому звук був відчутний майже з 40 Гц, і це з урахуванням його габаритів дивує так само, як і колись маленький Katch.
На всіх варіантах комутації звучання Katch One можна схарактеризувати як «тепле» і «повне». Саме таке, щоб витягнути телевізійну картинку з плоского дисплея та зробити її тілесною. Так що всілякі тверді відбивні поверхні для Katch One не тільки не страшні, а навпаки, тількивніться. У фільмах звукова доріжка буде такою, ніби у вас працюють фронти та центральний канал.
Гарні для DALI Katch One широкі ембієнтні розливи, співачка Enya, та й взагалі велично гудні фонограми, побудовані як саундтреки. І водночас не можна стверджувати, що саундбар не заточений під музику різних жанрів. Пристрій досить пластичний у звуковій презентації й не усереднює мікси. Відчувається різниця між звукозаписами з різною насиченістю й еквалізацією. Але до певних обмежень, за якими починається вже найтонші нюанси іншої вагової категорії.
Щодо вищезгаданої різниці між настільною колонкою Katch, то очевидно, що це не «так вийшло», а цілком усвідомлене рішення проєктантів, з огляду на основні завдання пристрою. Поготів, що представники DALI самі підкреслюють у своїх презентаціях, що це «найзватніший саундбар у світі».
На одному з фірмових буклетів Katch One стоїть на полиці замість звичної аудіосистеми. Якщо підходити до цього стереозавдання суто по-аудіофільськи, у цій ролі я з холодним собачим носом волів би «найменю музичного саундбара» пару поличних Oberon 1 від того ж виробника та стереоресивер з Airplay на сдачу. Але це якщо винести за дужки прекрасну зовнішність, форм-фактор та інші дрібниці, які роблять DALI Katch One вельми і вельми цікавим вибором у вітальні з телевізором.
Огляд саундбара Dali Katch One №2
Під лаконічною та нарочистою простотою скандинавської зовнішністю саундбара Dali Katch One ховається на рідкість задумана конструкція. Почнемо з того, що одних тільки випромінювачів десять штук! Шість із них виведені на передній щит саундбара та задраповані фактурною тканиною, чотири — на задню, де захищені ажурними решітками.
Активний набір являє собою дві інтегровані в лицьову панель пискавки з ультралегкими текстильними куполами діаметром 21 мм і чотири 9-сантиметрові драйвери незвичайної конструкції — без традиційних кошиків, з інвертованими металевими дифузорами та текстильними центральними ковпачками. У цих головок немає звичних магнітних систем. У твітерів вони зовсім мініатюрні — неодимові. А в мібасовиків убрані всередину сталевого корпусу, де розташована приблизно на рівні внутрішнього підвісу дифузора. Так зроблено, щоб максимально зменшити глибину головки та паралельно домогтися найбільшої амплітуди ходу її рухомої частини. Остання зроблена перевернутою з тією ж метою — у цьому разі під дифузором залишається більше вільного простору. Вибір алюмінію замість улюбленій целюлози з домішками волокон дерева продиктовано міркуваннями міцності та жорсткості. А легкі тканинні ковпачки на них слугують демпферами для придушення структурних резонансів.
З кожним таким драйвером узгоджено власний пасивний випромінювач діаметром 11 см із плоскою мембраною зі сталі. Мідбасові пари, віднесені до заокруглених закінчень лицьової панелі саундбара, працюють у діапазоні до 2500 Гц. Аналогічні пари на задній стінці зміщені ближче до центру АС і озвучують смугу до 250 Гц, тобто як би виконують функції сабвуфера. Водночас посилена частина має тільки чотири канали (класу D), а не шість, як можна було б передбачити. Тобто сигнал на одній із частот ділиться активним кросовером, а на другій — пасивним.
Якщо ви думаєте, що це всі секрети Dali Katch One, то помиляєтеся. Щоб усунути неминучий спад АЧХ на НЧ через дуже малий внутрішній об'єм, у попередній тракт посилення увімкнений DSP, який вирівнює характеристику та має додатковий режим розширення стереоефекту. Але я35: цей процесор заодно слугує фільтром, який зрізає все, що нижче заявленого діапазону відтворення (від 46 Гц) і лімітером в основній смузі, що входить до дії, коли відтворюється максимальний рівень акустики порогу 101 дБ. На цю думку наводить простий факт — навіть на гучності, близькій до граничної, немає неприємних «хриплих» спотворень.
Все це уміщено в корпусі завглибшки менш ніж 7 сантиметрів. Він виготовлений із хитрого композитного пластику з додаванням скловолокна, і може ставитися або на тумбу під телевізор, або кріпитися безпосередньо до стіни. У будь-якому разі ви отримуєте комплект прикольних фурнітур від дизайнерів DALI: дві знімні дерев'яні ніжки, схожі на винні корки (але з вібромпферами!), і спеціальні лямки для підвішування.
Що можна під'єднати? Зрозуміло, є вхід HDMI з функцією повернення аудіоканалу для приєднання TV-панелі. Два оптичні порти дають змогу також під'єднати цифрові джерела — CD-програвач, наприклад, і ігрову приставку (або мережевий аудіостример). Гніздо USB-входом не є — воно слугує тільки для підживлення мобільних девайсів, що під'єднуються. Від смартфона аудіосигнал приймається через Bluetooth з якістю aptX, а з мобільного плеєра — за аналоговим 3,5-мм входом. Питання «як приєднати?» в DALI теж приділили увагу. Відповідь: просто та красиво. Термінальні панелі заглиблені та перпендикуляри задньої стінки, тому які кабелі не вставляй, проблем із відтопиреними до стіни конекторами та дротами, що загинаються, не має виникнути.
Настінне кріплення має дуже естетичний вигляд, але якщо виходити з якості звучання, то воно виходить в якийсь ступінь компромісним. Система Dali Katch One здатна розвивати дуже високі рівні гучності та «штампувати» баси не гірше за великі двосмугові поличники, але стіна, що слугує величезним відбивачем звуку, неминуче виділяє смугу до 200 Гц і позбавляє стереофонічний простір глибини. У цьому разі й варто вдаватися до режиму розширення стереобази. Працює ця функція дуже делікатно: не спотворює тональну картину, як деякі, і не сильно розмазується віртуальні джерела за звуковою панорамою — вона лише акуратно додає масштабності в загальну атмосферу.
Встановлення на ніжках трохи знижує «драйвові» якості системи, зате дає змогу домогтися такої виразності звучання, що ваші гості безсумнівно почнуть шукати в кімнаті приховані системи Hi-Fi. Для цього краще повернутися в режим Focus (стерео як є, без розширення), а потім залишається лише підібрати на слух оптимальне зміщення фасаду Katch One щодо краю полиці або стола — створюваний виступ працює як частина акустичного оформлення і помітно впливає на те, як сприймається бас, мідбас і середина. В одному з положень ви гарантовано зловите іскальний баланс тембрів — такий правильний, що його можна приводити в приклад деяким контрольним моніторам. І тільки так нова «єдина» аудіосистема DALI розкриває всі свої музичні таланти. Однак перед детальним описом звучання, ми все ж визначимо пару загальних спостережень — для вірності пріоритетів.
Dali Katch One не претендує на рівень дорогих аудіосистем, «заточених» під виймання найтонших музичних нюансів з Hi-Res Audio. Тут відмінності як звучання між різними входами та Bluetooth, наприклад, так вислизають малі, що їх немає сенсу описувати. Але це не означає, що тракт у саундбарі не вирізняється високою роздільною здатністю. Навпаки, нарешті ми бачимо прорив як саме там, де він був дійсно потрібен — безпосередньо на етапі електроакустичного перетворення! І ось що це дає.
Верх лише трохи підсолоджений повітряними компонентами, але в ньому вгадується фірмовий почерк DALI — мінімум відхилень і максимум важливих деталей. Якщо підфарбовування і відчувається, то воно не нав'язливе, не має ні «піскових», ні «стальних» відтінків. Промальовування дзвінких інструментів для саундбара дуже гарне — не затисне, динамічне. Передавання шумових складників натуральне та відверте. Саунд нікому не здасться приглушеним або багатим.
В середньому регістрі може бути невеликий акцент (а може й не бути — все залежить від того, як Katch One «співається» з опорою, на якій стоїть), що схожий на рупорний, але він навіть корисний і надає звучанню трохи вінтажну теплоту. У цьому діапазоні система не утрює нюанси та не компресує динаміку, як це робить більшість компактних АС.
Бас — взагалі окрема тема. Ми чекали, що він буде найсильнішою стороною Dali Katch One і не помилиться. Система реально бере діапазон від 50 Гц (про всяк випадок навіть перевірили спектроаналізатором) і робить це дуже переконливо. У звучанні немає аморфного гула, тому текстура в низах читається без жодної напруги. Удар бочки не відбивається в грудях, як від справжнього саба, зате чудово чутно, що це була саме бочка і, що ще важливіше, яка саме (ви здивуєтеся, наскільки по-різному вони можуть звучати в різних барабанних установках). Така сама розбірливість проявляється і на мідбасах. Немає відчуття, що контрабас зливається з віолончеллю, і що першим бракує сили, а другим — дерев'яний «пліт». У цій ясності та бачиться ключова відмінність саундбара DALI від усіх аналогів, схожих на нього за масогабаритними показниками.
Власне, з цієї причини ми навіть не стали спробувати новинку кінотеатральними програмами. Декодерів у неї однаково немає, а низькочастотні ефекти модель і так має передавати з такою повнотою й правдоподібністю, якого за очі вистачить шанувальнику гучних блокбастерів. Але для повноти експерименту ми все жслухати пару «атмосферів» треків зі звуками природи, включно з записами потужних грозових розкатів. Все до єдиного повідомили дуже органічно.
Характеристики саундбара Dali Katch One
- Максимальний рівень звукового тиску [дБ] 101
- Частота кроссовера [Гц] 250/2500
- Принцип кроссовера 2½-way
- Високочастотний драйвер, Кількість 2 х 21 мм
- Низькочастотний драйвер, Кількість 4 х 3,5"
- Низькочастотний пасивний драйвер, Кількість 4 х 4,5"
- Вихідна потужність підсилювача [середньоквадратична потужність] 4 x 50
- Тип підсилювача Повністю цифрові підсилювачі класу D
- Під'єднання входу HDMI ARC, 2 х Оптичні (TosLink), Мініджек 3,5 мм
- Вихід під'єднання SUB Out, Зарядний вихід USB (5 В/1 А)
- Бездротові входи BluetoothTM 4.0 AAC & Apt-X
- Bluetooth
- Енергоспоживання в режимі очікування [Вт] <0,5 ( мережевий адаптер)
- Розміри (В x Ш x Г) [мм] 164 x 860 x 69
- Вес [кг] 3,7
До комплекту постачання входить
- Мережевий кабель (2,0 м)
- Дистанційне керування
- Настінний кронштейн (шкіряне кріплення)
- Дерев'яні ноги
- Інструкція з початку роботи
Основні | |
---|---|
Виробник | Dali |
Стан | Новий |
Користувальницькі характеристики | |
Колір корпусу | Iron Black |
Головна | Саундбари |
- Ціна: 31 500 ₴